İlk kez günümüzde nefes alacak: Boran Kuzum

Fotoğraf: Emre Ünal
Şimdi bir itirafta bulunacağım: (Ellerimi yüzüme kapatıyorum, aaa bu klavye nasıl yazıyor kendi kendine?) Instagram'dan telefonuma zaman zaman bildirim geliyor: "borankuzum adlı kullanıcı bir gönderi paylaştı." Başkalarına sevgilileri komik post atar, onun bildirimi gelir bana da bu. Mutluyuz. 

Yazarken motivasyonum artsın diye biraz inceleme yaptım profilinde: Bu aralar gündeminde tabii ki Şahin Tepesi var. Sıklıkla diziyi tanıtan gönderiler paylaşıyor. Suat, Mustafa, Leon ve şimdi de Efe Akdora. "Her yeni karakter yeni bir nefes." diyor. "Yeni bakış açılarıyla hayata bakmayı deneyimlerken bunu seyirciyle paylaşmak, onların hayatına dokunmayı başarabilmek, belki de en güçlüsü hayatlarında bir şeyleri değiştirebilmek, bu mesleğin en heyecan verici yanı." Bundan önceki üç rolünde de günümüzü anlatmıyordu. Yeni nefesini ilk kez bugünde, günümüzde alacak Boran Kuzum. İlk kez hayata 2018 yılında yaşayan bir gencin gözünden bakacak. 

"Yaşlı hissediyorum." diyor, 26 yaşında halbuki; ama röportajlarında en çok bahsettiği şey huzur arayışı. "Ne istediğimi fark edişim yanlışları yaşayarak oldu." Şahsi fikrim, ekonomi okurken bir anda rotayı tersine çevirip sanatçı olmaya karar verişindeki sürecin zorluğu onu yıpratmış olabilir. Boran Kuzum'u bir bankada, bir esnafa kredi vermeye ikna ederken düşünüyorum. Her gün aynı işe, ütülü gömlek pantolonla giden bir Boran Kuzum. Bence eğer bu işi yapıyor olsaydı bile eve erkenden gelip bir köşeye çekilip senaryosunu yazar ve çekileceği günü beklerdi. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER