4N1K İlk Aşk: Seç seçebilirsen...

4N1K İlk Aşk: Seç seçebilirsen...
Konunun basketbol olduğuna emin miyiz beyler?
Fox Tv’de geçtiğimiz Cuma başlayan 4N1K İlk Aşk isimli dizi aslında bir roman. Büşra Yılmaz’ın yazdığı 4N1K isimli kitaptan uyarlama. Diziden önce 2 tane sinema filmi çekilmiş kitabın. Bu kısım biraz kafa karıştırıcı çünkü filmlerin devamı değil dizi. Tamamen farklı bir şekilde başlıyor. Karakterler ve çoğu oyuncu aynı kalsa da dizi evreninde değişiklikler yapılmış. Kitabı okumadım, Wattpad üzerinde yayınladığı sırada denk gelmemiştim, sonrasında da merak etmedim açıkçası. Bu sebeple kitap konusu benim için tamamen bir bilinmeyen. Filmlerden ilkini izlemiştim ama dizinin ilk bölümü kadar beni heyecanlandırmamıştı. Dizi ise tamamen bağımsız bir havada başladı. Aslında filmlerin olduğu evrenin içinden çıkmış ama artık başka bir yerde devam ediyormuş gibiydi. Kitabı ve filmleri bir kenara bırakıp diziyi bağımsız olarak ele alacağım yazının devamında, siz de öyle okursanız sevinirim.

İzleyen, takip eden, peşine düşen bilir 4N1K evreninde, esas kızın kalbini çalmak isteyen iki erkek birden var. Esas erkek diye ayırmak istemiyorum bu aşamada çünkü kim kimden daha esastır henüz bilinmez. Kitapta ve filmlerde Ali, esas erkek olarak geçse de ben diziden yola çıkarak her şeyi değerlendirmeyi daha doğru buluyorum. Şimdi herkesin aklında çok önemli bir soru var; #TeamAli mi, #TeamBarış mı? Her şeyden bağımsız biri olarak diziyi izlemeye başladığımda, sahnelerden yola çıkarak beni çeken tarafın neresi olduğunu yazının sonunda belirteceğim. Oraya kadar ikisini de ayrı ayrı değerlendirelim istiyorum.

4N1K İlk Aşk, bir gençlik dizisine yakışacak derecede dinamik başladı. Yaprak, okula geç kaldığı için hayatının koşusunu yapmalı ve arkadaşları öğretmenlerini oyalarken derse yetişmeliydi. Denenecek yollar tıkandığında yolun kenarında bir motosiklet durdu ve karşımıza iki seçenekten biri olan Barış Ozansoy çıktı. Motosiklet kullanması, kaskı yavaş çekimde çıkartması, sarışın ve uzunlu boylu olması, aynı zamanda sporcu bir vücuda sahip olması diyerek bu listeyi sıralamaya başlardım başlamasına ama asıl takıldığım nokta hiçbiri değildi. Gençlik dizilerini çok severim, yıllardır da düzenli olarak takip ederim. 4N1K İlk Aşk ile de yolum bu sebeple kesişti. Sevdiğim çiftlerin başlangıç noktasının zıtlaşmadan geçmesi beni her zaman çekmiştir. Yaprak, ilk başta Barış’a gayet kibar onu bırakması için ricada bulunsa da Barış’ın tavrından sonra özüne yani sert kız imajına geri döndü ve açtı ağzını kapattı kulağını. Söylendi de söylendi… Barış da geri adım atmadı atmamasına ama gitmedi de, bekledi yol kenarında. Buradan kaptı puanı, hiç kaçırmadı. Sonra arka planda bir şeyler ayarladı, ne olduğundan emin olamasak da Yaprak okula yetişsin diye uğraştığını anladık. E, buradan da kaptı puanı. 

Denizleri aş da yetiştir kızı okula Barış Ozansoy.

Motosiklet ile yetişemeyeceklerini anlayan Barış bir tekne ayarladı. Yaprak’ın her ne kadar tekne çalıntı diye yüreği ağzına gelse de kendisi gayet doğal bir zamandalarmış gibi denizleri aştı. Buradan da puan kaptığını belirtmeme gerek yok diye düşünüyorum. Var mı? O da yetmedi tekneden indikleri gibi yeniden hop motosiklete bindiler. İlk tanışma, günü kurtarma ile başladı. Üstüne zıtlaşma eklendi. Meğer, iki seçenekten sarışın olanımız da Yaprak ile aynı okula gidiyormuş. Evet, bu hiçbirimizin aklına gelmemişti.^^ 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER