Survivor 2018'in ardından

Survivor 2018'in ardından
Survivor’la ilgili yazmaya başlamadan önce Dominik’te bir saldırı sonucu hayatını kaybeden kameraman Alper Baycın’ın ailesine ve Acun Medya ekibine başsağlığı dilemek isterim. O kadar büyük bir acı ki üstüne ne söylesek boş. Ekip arkadaşlarını kaybeden yapım için de o canlı yayınlanan iki final gecesini yapmak çok zor olmuştur eminim, sırf Acun Ilıcalı’nın şişmiş gözlerine bakınca bile görebiliyorduk bunu. Hepsine tekrar sabırlar dilerim.

Final bölümlerinden bahsetmek istemiyorum zira bu şartlar altında yayın yapan ekibe çok haksızlık etmiş olurum. Onun yerine bu sene nasıl geçti şöyle bir bahsetmek isterim. 

Göz açıp kapayıncaya kadar geçen hızlının da hızlısı bir Haziran ayı ile birlikte bu senenin Survivor All-Star’ını da geride bıraktık. Mevsimleri uzun zamandır Survivor ve O Ses Türkiye diye ikiye bölebiliyoruz zaten, iki yarışma arası geçen günleri sayıyoruz adeta. Adem Kılıççı ve Nagihan Karadere’nin finale kaldığı yarışmada sezonun şampiyonu Adem Kılıççı oldu, kendisine ve sevenlerine tebrikler. Adem yarışmacılar arasında efendiliği ve çok da kavgalara karışmadan işine gücüne bakabilmesi ile takdirimi toplamıyor değildi ancak açıkçası şampiyon olmasını istediğim yarışmacı Anıl Berk Baki’ydi zira daha önce Survivor’da yarışmadığı halde finale gelebilen bir tek o vardı. Anıl’ı sevmemin tek sebebi de bu değildi aslında, sürekli aynı şeyleri duymaktan fenalaştığımız Survivor dünyasında Anıl serin bir gölge gibi iyi geliyordu ama işte bir de tüm yarışmaların en dişli adayları arasında bile finale kalması onu şampiyon görmek istememde en büyük etkendi. Yine de misal Turabi’yi bir kere daha şampiyon görmek yerine Adem’in kazanmasına sevinmedim diyemem.

Yarışmanın bir diğer finalisti Nagihan Karadere şampiyon olsaydı Survivor nihayet ikinci bir kadın şampiyon görmüş olacaktı ama kısmet. Yine de süper hırslı kişiliği ve en ‘delikanlı’ yarışmacıları bile çatır çutur sollaması ile şampiyonluğu hak ettiğini gösterdi izleyicilere. Bir varoluş biçimi olarak sürekli o kadar iddialı ve hırslı olmak çok sevdiğim bir durum değildir aslında, Damla’nınki gibi bir yarışmacılık halini daha anlamlı buluyorum ama tabii profesyonel atlet olmasının da etkisi ile Nagihan da böyle bir insan, şampiyonluk bir sonraki yarışmaya kaldı artık.

Bu senenin Survivor All-Star’ı her ne kadar gelmiş geçmiş en iddialı ve zor Survivor olarak tanımlansa da benim açımdan en sıkıcısıydı. Bir tarafta elli defa izlediğimiz yarışmacılar, diğer tarafta bir türlü tam adapte olunamayan yeni ekip. Sadece güçlü değil aynı zamanda parkurları ezberlemiş, atışların kurdu olmuş eskiler karşısında yenilerin doğal olarak çok zorlanması üzerine takımların karıştırılması, kuralların sıklıkla değiştirilmesi, eski bol gezmeli ödüllerin kalmaması, birleşme partisinin mezuniyet balosundan hallice olması gibi bir sürü mevzu vardı. Bir de hepsinin üstüne hep aynı kavgalar, hep aynı gerginlikler, aynı replikler birleşince parkurlar üstüme üstüme geldi sanki. Nasıl yapılır bilmiyorum ama Survivor’da bir yenilenmeye gitmek şart bence, bir de evet eski yarışmacıları seviyoruz ama iyice sezonluk diziye döndü, artık yepyeni yarışmacılara geçmesek mi?

Suya düşen karpuz kabuklarından sonraki en büyük yaz habercilerinden biri olan bir Survivor daha böylece bitti. Ekibe, yarışmacılara ve izleyenlere nicelerini dilerim. İyi seyirler.

*Fotoğraf TV8'in web sitesinden alınmıştır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER