Hayalimdeki yaz dizisi

Hayalimdeki yaz dizisi
Yazın gelişinin en büyük işaretlerinden biri karpuz kabuğunun denize düşmesi misali ekranlarımıza düşen yaz dizileridir. Bir kısmına tek bölüm bakmak bile insanı hayattan soğutur, bir kısmının fanatiği oluruz kışın da yolunu gözleriz. Hangisinden olursa olsun yaz dizileri güzeldir, insanı neşeyle doldurur, onca sıcakta işini gücünü bitirip kendini eve atabilmiş, ayaklarını uzatıp bir soğuk bira eşliğinde günü bitirmeye hazır insan rahatlığını anlatır bana. Hazır yaz dizileri başlamak üzereyken, ben de hayalimdeki diziden bahsetmek istedim.Ana karakterleri belirledim ama senaryoyu yetiştiremedim. Bu sene olmadı artık, belki seneye.

Esas kız
Esas kızımız son derece güzel olmasının yanı sıra aşırı akıllı, işinde gücünde, sıfırdan bir şirket kurmuş ve genç yaşına rağmen iş dünyasının en popüler insanlarından olmuş biridir. Yanında onlarca insan çalışır, rakiplerinin korkulu rüyasıdır. İş dünyasında adı bile efsanedir, o varsa gerisi tamamdır. Bütün bunlara ilave süper entelektüeldir, klasik müzikten, resimden ve edebiyattan anlar.  İyi şarabı adı gibi bilir (tabii şarap buğulandığı için bundan vazgeçebilirim) , spor yapar, tek başına seyahatlere çıkar, kimseye müdanası yoktur. Peşinde doğal olarak bir sürü erkek vardır ama hiçbirine dönüp bakmaz, işine odaklanmıştır, gözü başka şey görmez.  Söylemeyi unuttum, elbette bağlanma korkusu vardır, bir nevi ıssız kadındır.

Esas oğlan
Başrol kahramanımız aşırı yakışıklıdır ve bunu vurgulayacak şekilde giyinir, dizinin çeşitli yerlerinde haybeye havuza atlar, duşa girer, fiziksel avantajını mütemadiyen vurgular. Bu yakışıklılığının elbette farkında bile değildir, üstüne biraz sarsaktır, yürürken eli ayağına dolaşır, iş verirsin darmadağın olur, kahve taşırken döker, hele esas kızımızı görünce heyecandan iki lafı bir araya getiremez. Esas kızın şirketinde çalışır ancak fazla bir eğitim durumu yoktur, maddi açıdan da esas kızdan çok daha aşağıdadır ancak çok çalışmayı sever ve böylece yavaş yavaş kızımızın gönlüne girer. O kahveyi dökerken esas kız güler, o çalışırken masum masum uyuya kalınca duygulanır, ‘Ay bu erkekler de ne şaşkın oluyor’ minvalli bir gülümsemeyle üstünü örter.

Esas kızın en yakın arkadaşı
Ortaokuldan beri esas kızımızın arkadaşı olan bu hanım kızımız da en az onun kadar iyi eğitimli, işinin başında, güzel, güçlü ve bağımsızdır. İkisi birlikte çok eğlenir, evlilik gibi düşüncelerle akıllarını bozmazlar. Esas kızımızın âşık olmasıyla birlikte o da bir nebze de olsa yumuşar ve ilişkide aklı başında tavsiyeler vererek bir nevi tampon görevi görür.

Esas oğlanın en yakın arkadaşı
Bu da en az kahramanımız kadar sarsak ve hayattaki tek gayesi kim kime ne mesaj atmış görmek olan bir çocuktur. Esas oğlan kadar yakışıklı olmadığından zengin bir kadının ona âşık olma ihtimali yoktur ve hayatta başka bir yırtma yöntemi de bilmez. Esas kızın en yakın arkadaşına yürüdüğü bir dönem olsa da kızdan yüz bulamayacağı çok aşikârdır. Arkadaşıyla ilgili çok gizli şeyleri dev tesadüflerle duyar ve bunu ona söyleyip söylememe gibi hayati kararlarda çok kafası karışır.

Esas kızın ailesi
Kızlarının mutluluğu onlar için her şeyden önce gelir gibi görünürler. Uzun süredir ciddi bir ilişkisi olduğunu duymadıkları kızlarını ‘Evlenip de ne yapacaksın, hayat öyle bir şey değil’ diyerek desteklerler ancak bir yandan da kızlarının sahip olduğu şirketi kimseyle bölüşmemek derdinde olduklarını biliriz. Temelde iyi insanlar da olsa kimseyi kandıramazlar.

Esas oğlanın ailesi
Hayattan en büyük beklentileri oğullarının hayırlı bir kısmet bulup yuva kurmasıdır. Evliliğin bir erkek için her şeyden önemli ve yeryüzündeki en büyük başarı olduğuna inanırlar. Oğullarının çalışmasına izin verme sebepleri de hayırlı kısmet potansiyelini arttırmaktır zaten. Çalışmasına izin verirler ama geç gelirse nerede kaldığını sorgular, ofisten biri onu eve bıraksa ‘Bu nasıl iş?’ diye sormaktan geri kalmazlar. Çocuk da hep sokağın başında iner zaten ne olur ne olmaz diye. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER