Kısa Kısa: Beş Dizi, Bir James Norton

Happy Valley
1) Happy Valley

BBC One kanalının dizisi. Şimdiye kadar iki sezonu yayınlandı, sezonlar altışar bölümden oluşuyor. Üçüncü sezonu da gelecek ve hatta final sezonu olacak. Bölümler dilerseniz Netflix Türkiye'de de mevcut. Grantchester ile birlikte Norton'un özellikle İngiltere'de ünlü olmasını sağlayan dizi bu.

Hikayesi İngiltere’nin kuzeyinde geçiyor. Catherine Cawood (Sarah Lancashire) bölgede polislik yapan bir kadın. Kızı yıllar önce intihar etmiş, oğluyla arası iyi değil, eşinden boşanmış, uyuşturucu tedavisi gören bir kız kardeşi var, rahmetli kızından olma torunuyla ilgileniyor. Uyuşturucuyla mücadele konusuyla özellikle ilgileniyor.

Yıllar önce kızına tecavüz edip intiharına sebep olduğunu düşündüğü ve bu yüzden suçladığı Tommy Lee Royce’a zamanında hüküm giydirememiş. Royce, uyuşturucudan dolayı tutuklanıp sekiz yıl ceza almış. Diziyi de Royce'un erken tahliye olup muhite geri dönmesiyle açıyoruz. Bahsi geçen Tommy'yi de James Norton canlandırıyor. Her sezonda Catherine ve Tommy arasındaki yüzleşmeyi izlerken bir yandan da polis merkezinin gündemine giren bazı meseleleri izliyoruz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER