Alicia vs. Michelle: El-alem giydiriyor bize, yanlış anlamayın, elbise, elbise!

Alicia vs. Michelle: El-alem giydiriyor bize, yanlış anlamayın, elbise, elbise!

+Şekerim Alicia Florrick’e benzemişsin!   -Pardon, o kim?   +Ayol “İyi eş” dizisindeki fettan kadın…

Ünlü birine benzetilmek hoşunuza gider mi? Ya da ünlü bir dizi-film karakterine?.. Karakter hakkında pek bilginiz yoksa durum değişebilir(?) Bir de Amerika gibi bir ülkenin “first lady”si olarak bir dizi karakterine benzemişseniz, “Pardon yanlış kulübe gelmişim” duygusuna kapılabilirsiniz.

Kulübümüzün adı: İyi Eş’ler Kulübü. Bayan Obama’nın katıldığı bir etkinlikte Michael Kors koleksiyonundan giydiği elbise daha önce The Good Wife / İyi Eş dizisinin ana karakteri Alicia Florrick’in giydiği elbisenin tıpatıp aynısı. (Sahne bir buçuk yıl öncesine ait, Obama'nınki henüz yeni.)

Ama en nihayetinde o bir first lady; Michelle Obama birçok kadının haliyle örnek aldığı biri. Duruşu, yürüyüşü, ne giydiği önemli… Bu yüzden Alicia Florrick’i canlandıran ünlü oyuncu Jullianna Margulies olayı duyduğunda hayrete düştü.

Aç parantez -Karakterimiz Alicia Florrick, topluma göre ahlaki olarak nitelendirilen bir takım değerlerden uzak bir hanımdır. Ama kendisi dizinin ikonu; eşiyle olan aldatmacalı ilişkisi, Tanrı’ya olan uzaklığı ilk akla gelen özelliklerinden- Kapa parantez.

First lady Obama bu karaktere benzemekle acaba nasıl bir mesaj veriyor? Hemen soralım, bakalım ünlü oyuncu ne düşünüyor:
"Hmm, şey kem küm. Çok şaşırdım, nereden de hatırlamışlar, ne zamanın elbisesini!" dedi ilk önce Jullianna Margulies. Ama, “Obama bir gaf mı yaptı” sorusu havalarda uçuşmaya devam edince yine durumu sahiplendi:
"İnanılmaz şaşırdım. Kendisinin büyük bir hayranıyım, demek ki bu döpiyesi giyerek şöyle bir mesaj vermiş oluyor; ben güçlüyüm, elegantım, feminenim, ve bana bulaşmayın.”

Bu ikinci açıklama da oyuncunun gafı oldu sanki. Bu kez de “Liberal demokrat olmasan, böyle açıklamalarla uğraşmazdın.” mealinde yorumlar döndü sosyal medyada.

Sonrası: sessizlik. Ne de olsa elbise, bir çoğumuza göre “altı üstü bi elbise”; başkalarına göre ise o “bana bulaşmayın” diyen bir elbise.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER