Aramıza kara kedi mi girdi?

Aramıza kara kedi mi girdi?
Hiç uzatmadan konuya girmek isterim. Önceleri bir anını bile kaçırmadan ayıla bayıla izlediğim Ufak Tefek Cinayetler, Sarmaşık Lisesi’ndeki yangın bölümünden beri düşüşe geçti nazarımda. Durumun sadece benim için böyle olmadığını sosyal medyadaki tepkilerden de anlayabiliyoruz elbette. Ne oldu da böyle oldu?

Beni en çok zorlayan şeylerden bir tanesi dizide aşırı derecede artmaya başlayan mantık hataları. Her zaman kurgu bir dünyada geçtiğini hissettirdi bize Sarmaşık ve kendi kapımızın önünde gördüğümüz olayları izlemeyi beklemedik elbette. Yine de son zamanlarda olan biten anlam verilemeyecek kadar saçma bir hal aldı ve çok temel noktalar da bu mantıksızlıklar üzerine kuruluyor. Burcu hamile olduğunu söylüyor ve eline kıymık batsa bunu dünyalara ilan eden kadın bir kere bile Mehmet’i doktora götürmek istemiyor mesela, Mehmet de bunun peşinden savrulup gidiyor. Karakolda şahit diye günlerdir izlediğimiz insanların anlattıkları olayları görmüş olmasına imkân yok, daha bir tane de esas kadrodan Sarmaşık sakini görmedik sorguda. Tamam, kimin cinayete kurban gittiğini gizlemeye çalışıyorsunuz da haftalardır çözülememiş bir olayda daha ne kadar bekleyeceğiz gerçek sorgunun başlaması için?  Sonra karakoldaki insanlar. Olayları aydınlanır dedim ilk başlarda ama şimdi sürekli orada duruyorlar ve onlarla ilgili bir şey öğrenmiyoruz. Bir ara gittiler balık ekmek yediler ama sonrası da gelmedi. Arzu’nun dondurucuya düştüğü kısımlarda, ceset gömmelerden filan bahsetmek bile istemiyorum, öyle bir ardı arkası kesilmez saçmalıklar silsilesi.

Belki dizi hep böyleydi de bir sihri vardı ve o yüzden fark etmiyorduk bu olan biteni, bilemiyorum. Daha önce olan her ne idiyse artık yok belli ki. Yayınlandığı gün ve saatte karşısındaki işlerden ilgimi çekeni olmadığı için Ufak Tefek Cinayetler izliyorum ama ara sıra ‘Keşke Kadın’a mı başlasaydım acaba?’ derken buluyorum kendimi. Ne oldu da bu kadar güzel başladığımız bir dizi bu kadar hızla sıradanlaştı? Kahramanlarımız ne ara mantık sınırlarını bu kadar geride bırakmanın iyi bir fikir olduğuna karar verdi? Dizide hiç değişmeden şahane olan tek şey Sarmaşık gençliği, onlardan bir devam dizisi çekerler umarım. Tabii bir de Mert Fırat var ama sürekli aynı şeyden bahsetmemek için kendisine olan hislerimi içime atıyorum. Daha güzel bölümler umuduyla iyi seyirler dilerim. 


BUNLARI DA SEVERSİN

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER