Ufak Tefek Cinayetler: Kim bu Taylan Tarhan?

Ufak Tefek Cinayetler: Kim bu Taylan Tarhan?
Ufak Tefek Cinayetler’in geçtiğimiz hafta yayınlanan 14. bölümüyle dizide büyük bir dönüm noktasına geldik. Oya ve Edip’in nihayet Sarmaşık’ı birbirine katmaya karar verdiği ve hayatlarını mahveden 3 kadınla yüzleştikleri, Arzu’nun kızı Nilay’ın ondan bir anda nefret ettiği, Serhan’ın Merve’ye boşanmak istediğini söylediği bölümdü bu. Aynı zamanda Taylan’ın da yaşadığı hayatın dev bir kurgu olduğunu gördüğü ve Pelin’in intihar planı ile sekteye uğrasa da evi terk etme girişiminde bulunduğu bölümdü. Nilay ve Serhan’ın tepkilerine şaşırmadım açıkçası ama âlemin en gevşek adamı olarak bildiğimiz Taylan’ın bu öfkesi beni şaşırttı doğruyu söylemek gerekirse. Son zamanlarda Pelin ile biraz kapışıyordu gerçi ama bunca zamandır ne olursa olsun 'Abi yaa' diye hafife almasına alışmışım.


Bir dinlese iyiymiş

Dizi geçmişi gösteren sahneleri ile bize karakterleri iyice tanıma olanağı vermeye başladığından beri şaşırıyorum aslında Taylan’a. Yetişkin halini gevşek, zevzek ve işine gelince gayet yalancı olarak tanıdığımız Taylan’ın Sarmaşık gençleri arasında en çok değişime uğrayanı olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla. Hepsinin ne olacağı gençliklerinden belliymiş, Merve o zamanlardan beri hırslı, Arzu diğerlerine göre sakin, Pelin yine Merve’nin güdümünde, Serhan yalnız ve gizemli, Oya da gayet aklı başındaymış.  Oya ile sevgili olan ve Pelin’in taa o zamandan beri peşinde olmasına ve kışkırtmalarına aldırmadan ilişkisini sürdürebilen Taylan da makul bir liseli gençmiş en azından görebildiğimiz kadarıyla, bugününü bilmesek aklımıza bile gelmezdi böyle biri olacağı. Kızların Oya ve Edip’e attığı iftiraya inanmak en büyük hatası olmuş tabii. Bu hatadan Pelin’le evlenme noktasına nasıl geldiği dizide en merak ettiğim konulardan birisi. Ne oldu da Taylan bugünkü fazlasıyla gevşek, en yakın arkadaşlarına bile yalan söyleyebilen, karısını aldatmaya hazır (Oya’nın Sarmaşık’a ilk geldiği günleri hatırlayın) adama dönüştü?

Pelin’le evlenirken Oya’yı tam olarak unutmuş muydu bilmiyorum ama şimdilerde her şeyin bir oyun olduğunu fark etti ve geri alamayacağı yılların pişmanlığını, Oya ile ayrılmasaydı hayatının nasıl olacağını düşünüp dertlere karıyor kendini. Ferit Aktuğ’un da pek tatlı oyunculuğu sayesinde Taylan’a sinir olma ile onun için üzülme arasında gidip geliyoruz. Bakalım ilerleyen bölümlerde özgürlüğünü ilan edip yalanlarla dolu geçmişinin acısını mı çıkaracak, yoksa çocuğu ve Pelin ile kurduğu hayatı bırakmayı göze alamayacak mı? İzleyelim, görelim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER