Meryem: Öptüm, geçsin diye yaraların...

Meryem: Öptüm, geçsin diye yaraların...
İzin ver sarayım yaralarını...
Meryem’i izlemeye başladığım zamanlarda henüz sadece didişen ve sürekli kaçan Burcu’dan ibaret olan Burcu&Güçlü cephesi giderek derinleşti.

Burcu’nun nedenleri olduğunu biliyorduk da nedenlerinin neler olduğundan habersizdik. Güçlü üstüne gittikçe, elini tuttukça, öptükçe, sevdikçe kaçtı Burcu. Sevmediğinden ya da istemediğinden değil, korktuğundan. Kendisinde, başka birine verecek sevgi olmadığını düşündüğünden. Güçlü ne kadar ısrar ederse etsin, Burcu Güçlü’nün yanında durmasına rağmen ellerini tutmasına izin vermedi. Güçlü, onun da kendisine karşı hisleri olduğunu söylediğinde ve ardından evine geldiğinde ise her şeyi anlattı.

Burcu’nun hayatı zor geçmiş. Çok derin bir acı ve yıkım yaşamış. Karnında bebeği ile vurulmuş, bebeği ölmüş, kocası kaçıp gitmiş bir daha dönmemiş… O da kapatmış kendini evine, mesleğine, beklemiş. Buradaki beklemede bir hesap sorma umudu gizli. Burcu beklemiş beklemesine ama dönsün de mutlu yuvamıza kaldığımız yerden devam edelim beklemesi değil bu… Dönsün de hesap sorayım beklemesi. Güçlü’ye karşı hisleri korumacılığında gizli. Burcu gibi kapalı, sert birinin koruduğu kişiler sevdiği kişilerdir. Nasıl ki aklı çıkıyor Meryem’e bir şey olacak diye, Güçlü için de aynı durum geçerdi. Güçlü için de endişeleniyor, yanında durmak destek olmak istiyor. Güçlü’nün de gözünün içine baktığı ikinci kişi Burcu. Mutlu olmak için ihtiyaç duyduğu her şey Burcu’da saklı.

Burcu bir bir gösterdi yaralarını Güçlü’ye. Güçlü de öptü yarasından, geçsin diye. Burcu yine git dedi… Gidebilirmiş gibi. Gidemedi Güçlü, bunca olandan sonra da gidemez zaten. Burcu’nun anlatması Güçlü için iyi oldu, artık biliyor nereden başlayarak saracak yaralarını. Burcu henüz bilmiyor, henüz kabul etmiyor ama o da fark edecek yaralarının sarılmaya başlanması gerektiğini. İzin verecek kendisini hazır hissettiğinde.

Yaşadıkları, bir insanın kaldırabileceği türden acılar değil. Hele de karnında bebeğinin öldürülmesi… Bunu atlatması elbette çok zor ama hayatı bitti anlamına gelmiyor. Güçlü kapısından da kalbinden de çekilmeye niyetli değil. O da izin verirse ellerini tutacak, kalbini sıcacık edecek. Tek tek tüm yaralarını saracak.

Dizinin izlerken en zevk aldığım çiftlerinden biri Burcu ve Güçlü. En baştan bu yana aralarında yükselen didişmeler, sataşmalar ve minicik romantik anlar çok hoştu. Daha da çoğalacak, belli.

Burcu derin bir kayıp yaşamış, Güçlü de öyle. Artık birbirlerine tutunma zamanları geldi. Artık birlikte saracaklar tüm yaralarını. Birlikte kuracaklar mutluluğu, birlikte var olacaklar o mutluluğun içinde. 

Güçlü çocuk ruhlu birisi, Burcu ise gülüşünü kaybetmiş. Güçlü büyüyecek, Burcu yeniden gülecek birbirlerine karıştıklarında.

Sabırsızlıkla ve heyecanla bekliyorum gelecek mutlu günlerini. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER