Neden Ateşböceği'ni sevdim?

Neden Ateşböceği'ni sevdim?
Kovaladıkça kaçan ateşböceğim misin?
“Aşk bahçemi süsleyen inci çiçeğim misin? 
Gecemi aydınlatan, ateş böceğim misin? 
Gençlik başımda duman, ilk aşkım ilk heyecan! 
Kovaladıkça kaçan, ateş böceğim misin?”

Yaz dizilerinin en keyifli durumlarıdır müzikleri. Kıpır kıpır, enerji dolu, sıcacık. Mevsimin vermiş olduğu güneş ışıltısıyla da süslendiğini düşünürüm. Belki de beni kendine çeken tarafı bu oldu. Necla Nazır ile Tarık Akan’ın sahneleri geldi aklıma. Aslı ile Barış’ı yakıştırdım çift olarak. Ve kim kimin peşinden koşacak, hangisi kovalayacak merakla başladım izlemeye.

Yaz dizilerinde artık bir kalıp oluştu. Zengin, cool, kaslı patron ile sakar, güzel kız ikilisi. Kız fakir olacak, erkeğin asistanı olursa daha makul. Erkek ise istediğini yapacak, yine de haklı olan taraf olacak. İşte bu konuda beni bir kez daha yakaladı Ateşböceği. Çünkü Aslı ne sakar ne de çaresiz. Eli ekmek tutan, ne istediğini bilen birey. Maddi durumu da şükürler olsun, gayet iyi. Barış ise çalışkan, sakin, anlayışlı avukat.

Aslı ile Barış’ın tanışması için ise bir olay olmalıydı ve işte bu sırada Çiçek kaza geçirdi. İlk bölümden talihsiz kaza ile başlayan AsBar tanışması çok da iyi oldu. Kız tarafı Çiçek ise erkek tarafı Teo. Ve gittikçe çevrelerine yayılan hikayeler. Bu kısımlar beni daha çok kendine çekiyor. Dizide sadece Aslı ile Barış’ın olmadığını bilmeyi ve bu şekilde hareket etmelerini sevdim.


Eğilmez ve ahalisi rocks

Aslı ağaç kovuğundan çıkmadı. Ailesi var. Ve iş harici yaşadığı ortam. Bu kısımda annesini, abisini, ablasını izlemenin tadını çıkarın. Özellikle de ablasına yıllardır aşık olan Barbaros’un anneden onay alamaması. Sonra bu kız yalnız değil. Kardeşi gibi gördüğü Gül var. O da kendi ayakları üzerinde duran bir kız. Abisinin tam tersine babasının manav dükkanını işleten Gül. AsBar bir kenara favorim Gül ile Teo çifti. İlerleyen zamanlarda onların büyük aşkına, atışmasına şahit olacağımı düşünüyorum. ^^


En sevdiklerim <3

Barış Buka Bey de öyle sapsız üzüm değil. Anne ve babasını henüz göremesek de ailenin teyze ve kuzen kısmını gördük. Şükür ki gördük, çok da iyi oldu. Pars Kadınları ve Hakan. Muhteşem üçlü olmuş. Hakan bence ömrü boyunca evlenmese canı sıkılmaz, morali bozulmaz, rahatı kaçmaz. ^^ Oğlunun hatasını kapatmaya çalışan anne ile otoriteyi kurmaya çalışan teyze arasında gidip gelen Hakan’ı izlemek güzel. Annelerin oğullarına ne kadar düşkün olduğunu göz önüne alırsak da Hakan hala ana kuzusu diyebiliriz.^^


Sıdıka: Are you ready?
İlayda: Höö!!

Bu hikayede cadı yok mu? Her şey bu kadar güllük gülistanlık mı? Tabii ki hayır. Mis gibi bir İlayda cadımız ve onun yaveri Sıdıka var. Yalnız bunlar öyle bildiğiniz tarzdan cadılar değil. Biraz daha komik biraz daha karikatür tipler. Hani böyle sinir olup peşine kahkaha atabiliyorsunuz. İşte burada da işin içine diziyi yazan kalemler giriyor. Oturup ailenizle beraber neşe içerisinde izleyebileceğiniz bir yaz dizisi. Drama yer yok, kahkahaya yer çok.

Belki Teo Gül’ü kovalar. Ya da teyze Metin Eğilmez’e aşık olur. Belki Aslı gerçekten avukat olur. İlayda şirket ortaklığından ayrılır, Aslı ile Barış’ın nikah şahidi olur. Ne de olsa hayallerin sınırı yok. Yeter ki niyet iyi olsun.

Bakalım Aslı Barış’ın rüyalardaki eşi mi? Gül Teo’nun ilk aşkı, ilk heyecanı mı?

Sevgiler.

  

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER