Çok özlediklerimizde bu hafta: Arife ve Mahir

Çok özlediklerimizde bu hafta: Arife ve Mahir
Star TV’de sabah çok erken saatte Aramızda Kalsın’ın tekrarları yayınlanıyor, evden çıkmadan denk geliyorum bazen. Eğer o gün Arife ile Mahir’i görmüşsem sabahtan, en az öğlene kadar ekstra bir sabır taşımam ve olana bitene gülümsemem garanti. Dizi tarihinin en şahane çiftlerinden biri olan Arife ve Mahir’i benim gibi başka özleyenler de olabilir diye önce hemen bu harika performansı izleyelim isterim. 


Aramızda Kalsın sadece Arife ve Mahir’in aşkıyla değil, bütünüyle çok özlediğim bir dizi aslında. Her karakteriyle samimiyet çıtasını çok zirvelere taşımış, ne şive komiğinin suyunu çıkartmış, ne doğallık kelimesinin icat edildiği güne insanı lanet ettirmiş, her açıdan tam dozunda bir diziydi ve bu çok rastlanan bir özellik değil bildiğiniz gibi. ‘Sıcacık bir aile öyküsü’ lafını duyar duymaz kaçarım normal şartlarda ama Aramızda Kalsın bu açıdan istisnalardan biriydi. Dizideki herkese ayrı sebeplerle bayılsam da favorim Arife ve Mahir çiftiydi elbette. Arife’nin başlarda karşılıksız olan aşkı, Mahir’in Arife’ye yanlışlıkla hediye ettiği bir çift kalpli terlik, Mahir’in Arife’yi sevmeye başlaması, sütkardeş olduklarını sanmaları gibi bin çeşit tatlılık geldi başlarına. Mahir ustasıyla ters düşmeyi göze aldı, Arife abiye eşofmanını giydi bu uğurda.

Arife-Mahir aşkında en sevdiğim şey, dünyalar güzeli Arife’nin sevdiği çocuk tarafından fark edilmek için aniden güzelleşen çirkin kız, adeta bir Ugly Betty haline gelmemesiydi. Arife olanca eşofmanıyla sevdi Mahir’i ve öyle de aldı karşılığını. Aşkı anlattığına inanan ama esas kızın illa ve hep gözlüklerini atması, topuklu ayakkabılar giymesi, elbisesinin eteklerini savurması ve topuklu ayakkabılarının üzerinde sekmesi gerektiğine inanılan dünyaya en güzel cevaptı Arife. Yazanın, yönetenin ve Arife ile Mahir’e böyle güzel can veren Gamze Karaduman ile Ferit Aktuğ’un ellerine sağlık. Moraliniz bozuldukça izleyin, bana teşekkür edeceksiniz. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER