Yaşasın aşırı eğlendiren eğlence programları!

Yaşasın aşırı eğlendiren eğlence programları!
Bir yandan dizilerdeki sezon finalleri ve Survivor’ın bitişi, bir yandan da bayramın gelişi ile birlikte eğlence programları ekranlarda yerini almaya başladı. Temelde çok makul görünen bu durum, eğlence programı deyince aklımıza bin yıldır aynı formatların gelmesi sebebiyle zaman zaman çok yorucu olabiliyor elbette.

Ülkemizdeki yayın hayatına ciddi bir yarışma programı olarak başlayan fakat Mehmet Ali Erbil faktörü ile birlikte programı icat eden kişiye bile ne yaptığını sorgulatacak bir hale gelen ve yıllardır bıkmadan usanmadan izlenen Çarkıfelek bunlardan ilki tabii ki. Programla ilgili değişen tek şey Tobleron’u çeviren hostesler, geriye kalan ne varsa hep aynı. Bel altı olmaktan son dakika çevrilmiş şakalar, şöhretine inanmışlıkları hüzün veren ünlüler, normal şartlarda bir araya gelmesi güç kişilerden oluşan stüdyo izleyicileri ve tabii Mehmet Ali Bey. Mehmet Ali Erbil’i çok severim. Ekranda onun yaptıklarını bir başkası denese on dakika bile bakamayacağıma eminim ama söz konusu Mehmet Ali Bey olduğunda her zaman dikkat çekiyor.  Çarkıfelek’i ondan başkası sunsa herhalde bu programdan hala konuşuyor olmazdık. Yine de 2017 senesini ortaladığımız şu günlerde eğlence programı deyince Çarkıfelek’ten fazlasını görürmüşüz gibi geliyordu, olmadı. Sonsuz bir dejavu hissi için tercih edilebilir bir program.

Eğlenmene bak!

Bayramla birlikte yayına giren bir diğer eğlence programı da Kanal D ekranındaki İrem Derici ile Eğlenmene Bak. İrem Derici’nin sunduğu ilk yarışma programı olsa da format yine aşırı bildik ve doyup taştığımız bir format. İçinde verilen kelime geçen şarkıları bulmaktan balonun kimin elinde patlayacağı konusunda heyecanlanacağımıza inanmaya kadar türlü çeşitli aksiyonlar içeren program uzun süre izlendiğinde bir miktar yoruyor izleyeni. İlk bölümde İrem Derici, Mustafa Ceceli ve Sinan Akçıl’ın birlikte şarkı söylemelerini ‘tarihi bir an’ olarak adlandıran İrem Hanım’ın iyi niyeti ve enerjisi takdire şayan ancak yeni veya eğlenceli bir şey yaşanmadı yayınlanan ilk iki bölümde.

Herkesin eğlence anlayışı farklı elbette ama en azından arada bir de olsa aynı programı başka isimlerle tekrar tekrar izlemek yerine yeni ve gıdıklayarak güldürmekten daha iyi planları olan bir program görmeyi hak ediyoruz sanki ekranda. Ediyoruzdur umarım. İyi seyirler ve iyi bayramlar dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER