Kavak Yelleri'nin 10. yılı kutlu olsun

Kavak Yelleri'nin 10. yılı kutlu olsun
Kavak Yelleri dizisinin ilk yayınlamasının üzerinden 10 yıl geçtiğini dizinin senaristi Yiğit Güralp’ın Instagram’da yaptığı bir paylaşım sayesinde fark ettim. Bu dizinin ilk bölümünü görmemizin üzerinden koskoca 10 sene geçmesi benim resmi olarak yaşlandığımın çok net ilanıdır ve bunun üzerine ayrıca sayfalar yazabilirim ama şimdi bunu yapmayacağım, diziden bahsetmek istiyorum bir miktar.

Kavak Yelleri yaz dizisi olmasa da yaz ferahlığı veren bir diziydi bir kere. Denizin, güneşin, tuzlu suyun, deniz kenarında dolaşmanın, rüzgâr saçları surata yapıştırırken içilen iki biranın dizisiydi. Gençlerin aşklarını izlerdik ama ondan daha da güzeli o çocuklar arasındaki dostluktu. Kendimize seçtiğimiz aileler yaratabileceğimizi, insanlara güvenebileceğimizi, istemezsek yalnız olmak zorunda olmadığımızı bize hatırlatmasıydı. Gençtik, alternatifler ve fırsatlarla dolu hayatlarımız ve tepemizde her daim parlayan bir güneş vardı ve Kavak Yelleri bize bunu hatırlatmak için oradaydı.

 Efe Aslı’yı canı pahasına korurdu, Deniz inceden Mine’ye yürürdü, Aslı’nın babası despot bir insandı ve o doktor olmaya çalışırdı ama bütün bunlar olurken havada inkâr edemeyeceğimiz bir özgürlük, masmavi bir gökyüzünün altında kendine güvenen gençler vardı ve Kavak Yelleri izlerken biz karamsar olamazdık. Dawson’s Creek uyarlaması olarak başladığı macerasına en bizden içerikleri katarak ve ne yaparsa yapsın sakil durmayarak devam eden bir diziydi Kavak Yelleri. Pinhani’yi bana öğreten, Aslı Enver başta olmak üzere en baldan tatlı oyuncuları tanımamı sağlayan diziydi. Bu dizi ilk başladığında ben adını sadece yarışma programlarında duyduğum bir ilçeye taze taşınmış, ‘Nasıl olacak bu işler?’ diye düşünen bir çocuktum, büyürken bana eşlik etti Kavak Yelleri, ne kadar teşekkür etsem doyamam. Hiç izlemeyen varsa açsın bir bölüm izlesin dilerim. İyi seyirler. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER