Survivor 2017: Bir Sabriye uğruna ya Adem!

Survivor 2017: Bir Sabriye uğruna ya Adem!

Kendimi sürekli laflarımı yerken buluyorum şu Survivor meselesinde. Adem Kılıççı, sözüm sana.. Senin için sayfa sayfa yazılar dökmedim mi, bir sürü fanla uğraştım tuhaf tuhaf yorumlar aldım “amaan, çoluk çocuk…” dedim geçtim. Tarih verdim, seni şampiyon yapacağız, dedim. Ama bezdim yani Swordsman.

Şampiyonluğunu yakıp küllerini rakiplerine üfleyişini görüyorum, sen hareketinin farkında bile değilsin. Bak Sayın Kılıççı. Bu Survivor’da tek bir kişi şampiyon olacak. Hakkında “Dersini çalışmış, tüm Survivorları izlemiş.” dediler. Şunu bilmen lazım o zaman, 8 kişi kalmışsınız buradan sonra birilerini korumak seni şampiyon yap-maz. Araba ödülünü hata kaza son anda kazandınız, Yunanistan oyununu kazandınız, Acun Ilıcalı dedi “Türk televizyonlarında bir ilk hediye daha vereceğiz.” diye. NBA finali ödülü vardır, Amerika tatili vardır, vardır da vardır… Ne güzel kazanırsınız Sabriye ile, harika…

Olay şu, geçen hafta “Sabriye’yi koruyalım beni yazın.” dedin. Şov bu... 

1.       Sen Sabriye’den daha düşük smse sahip olmadığını nereden biliyorsun?

2.       Sen neden çakallar sürüsü dediğin kişilere kendi gururunu ayaklar altına alıp boyun eğiyorsun?

3.       Oldu da sen Sabriye’den yüksek oya sahip olduğuna eminsin. Nasıl olur da büyük sms öncesi seni destekleyenleri bu şekilde harcarsın. Şöyle düşünün, 20 liranız var ve büyük sms için Adem’e oy atmak üzere sakladınız. Durduk yere Adem “Sabriye’yi değil beni yazın.” dedi. Hoaaaaydaaaaa, planlar değişti siz Adem’i korumak için iki kat para harcamak zorunda kaldınız bir anda.


Ben de evde izlerken aynı bu cümleyi kuruyorum.

Kimse kusura bakmasın bu, kardeşi korumak değildir. Duruş da duruş, eeeh yetti yani kardeşim. Tamam, sana da hak veriyorum. Sabriye’yi korusan ayrı dert, korumasan “Al işte sen busun!” diye üstüne yüklenecekler. İki ucu da fena çamurlu ama bugün bunu yazıyorsam sorumlusu yerden göğe sensin. “Sus, konuşma nankör!” dedin, fragmanda gördüm yeminle sevindim “hah kurtuldu, hah tek tabanca daha iyi…” diye. Sonra bu lafları defalarca söyledin, ııh, yine kendi kendine kalamadın. Kimse vazgeçilmez değil, Sabriye’de ne var da bu kadar vazgeçemiyorsun?

Son konseydeki olaya gelecek olursak, dokunulmazlığı almışsın; çok güzel. Ben şunu bekledim, yalandan da olsa “Artık iyi bir takımız.” Dediğin insanlara gidip “Böyle, böyle, böyle, ben Furkan’ı yazacağım!” Şimdi şu düştüğün duruma asla düşmeyecektin, Furkan’ın elenmesi tamamen halkın takdiri olacaktı. Kimsenin gözünde yerin değişmeyecekti. Çok büyük kaybın var Adem Kılıççı.

Bu Survivor’u hak etmeyen kazanmadı hiç. Şu an gözümde performans açısından şampiyonluğu üç kişi hak ediyor: Serhat, Sema, Ogeday. Serhat ve Sema’nın sevmeyenleri, sevenlerinden fazla bence; ama Ogeday giderek yıldızlaşıyor. Yüzyıllardır Survivor’ın her saniyesini izliyorum, gözlemlerime dayanarak söylemek zorundayım: Adem, Ogeday Girişken adlı kardeşimize, şampiyonluğunu avcunun içinde vermek üzeresin. El salla! BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER