İşin içinde "kadın" varsa suçluyu bulduk demektir!

İşin içinde
Magazin gündemimiz geçtiğimiz hafta Eser Yenenler, Murat Boz ve İşte Benim Stilim’den tanıdığımız Bahar-Nihal Candan kardeşlerin, Eser Yenenler’in kiracısı olduğu villadan çıkarken görüntülendiği olaylı gece ile çalkalandı. En son Bahar Candan konuyla ilgili bir açıklama yaptı, belki denk gelmişsinizdir. Gelmeyenler için açıklamanın bir kısmını yazmak isterim:

‘Ne idüğü belirsiz insanların benim hakkımda konuşmalarını istemiyorum, ben büyüyeceğim ve avukat olacağım, lütfen birazcık beni de düşünsünler. Ben Justin Bieber’a aşığım yani hiçbir Türk erkeğinin elini bile tutmuyorum. Biz sadece ablamla ve ablamın en iyi arkadaşı Nazlı’yla birlikte dondurma yemeğe gittik, başka da gerçekten söylenilenleri anlamıyorum. 19. yaşımı yaşıyorum, küçüğüm ve söylenilenler çok ağır. ‘

Justin Bieber’a aşkını ve Türkçe'de "19'uncu yaşını yaşamak" diye bir tabir olmadığını göz ardı edersek, oldukça mantıklı bir açıklama sayılabilir. Hatta Bahar Candan’dan bugüne kadar duyulan en makul cümleler bile diyebilirim zira normal şartlarda kendisiyle ilgili hislerime en iyi Hakan Ural tercüman oluyor, buyurun görelim.


Tıpkı Hakan Bey gibi ben de Bahar’ın iki kelimesinden birine şaşırırım, o ağlarken içimde fırtınalar kopar, o dans ederken yaşlandığımı iliklerime kadar hissederim, ne ona ne ablasına duyduğum bir yakınlık yok. Yine de bütün bunlar olana bitene kızgın olmama engel değil elbette.

Konu her zaman her konuda olduğu gibi bu olayda da bir şekilde konunun kadınlar üzerinden konuşulması. Vay efendim Murat Boz, Aslı Enver gibi sevgilisi varken bu kızlarla ne yapıyormuş, Candan kardeşler ile sohbet mi edilirmiş,  bu adamlar kendilerine kimleri layık görmüş, gitmiş Cicişler gelmiş Candanlar. Bir yerde bir kadın varsa onu öğütmek için yarım saat bile beklemiyoruz. Kılıfını da şahane hazırlamışız tabii, ‘Konuşulmak istiyorlar, alan razı satan razı, onların istediği bu’. Alanın ve satanın razı olması her şeyi meşru hale getirmez. Bir kadının size göre diğer bir kadından daha ‘düşük’ olması o kadını aşağılamanıza izin vermez. Kekremsi bulduğunuz bir hikâyede toz konduracak taraf bulamayınca tüm fatura kadınlara kesilmez. Yapmayalım bence. Bol magazinler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER