Siz de özlediniz değil mi?: Çok Güzel Hareketler Bunlar

Siz de özlediniz değil mi?: Çok Güzel Hareketler Bunlar
2008 yılında, kanalların sezonu bitirmesine az bir zaman kala Kanal D’de Çok Güzel Hareket Bunlar’ın tanıtımını gördüm. “Çok Güzel Hareketler Bunlar” isim iddialı! Eğlenceli, güldürmeli bir şey olduğu belli de formatı anlamamıştım. Talk Show ya da sit-com muydu derken skeç formatı olduğunu öğrendiğim an ekran karşısına yerimi aldım. Çünkü Levent Kırca’lı Oya Başar’lı Olacak O Oadar ile oluşan skeç izleme alışkanlığım yeni isimlerle devam etmeliydi. Öyle de oldu.

Çok az sayıda bölümün ekrana gelmesini ardından Çok Güzel Hareketler Bunlar da sezon finali yaptı. Bu ne biçim işti? Tadı damağımızda kalmıştı! Ve kanal tüm yaz boyunca, oyalansın diye çocuğun eline verilen oyuncak misali ekrana gelen bölümleri döndürüp durdu. (İyi ki döndürmüş, o başka da… Tüm yaz aynı skeçleri izleyince ben de devreler yanmıştı.)

Gelgelelim Çok Güzel Hareketler Bunlar, yeni sezona birbirinden eğlenceli skeçlerle döndü. Hatırlamayanlar için formattan biraz bahsetmek gerekirse: O zamanlar “çırak” olan oyuncuların kendi yazdıkları skeçlerden oluşan program gün geçtikçe daha da popüler oldu. Tabutçu Recep, Hıyarlı Baba, Boğaçhan gibi kurgusal karakterler hızla arkadaş sohbetlerinde yerini aldı.

Skeçlerin puanlama sistemi ise ÇÇGH (Çok çok güzel hareket), ÇGH (Çok güzel hareket), GH (Güzel hareket), Yani, Zil şeklindeydi. Zilin sesini duyduğumu hiç hatırlamıyorum. Ama içimden, şu an hatırlamadığım, ama yani dediğim skeçler vardı. Ama bugün baktığımda sanki hepsini ÇÇGH olarak hatırlıyorum. Çünkü geçmişe özlem!  

İçimizde Çok Güzel Hareketler Bunlar’ı hala hatırlamayanlar için bir de oyuncu kadrosunu şöyle bırakayım. Bu hatırlamanıza yardımcı olacaktır! ; )

Ayça Erturan, Aydan Taş, Ayşegül Akdemir, Burcu Gönder, Bülent Emrah Parlak, Büşra Pekin, Emre Canpolat, Ersin Korkut, Eser Yenenler, Gizem Tuğral, Gülhan Tekin, Gülsüm Alkan, Zeynep Ender İge, Hamdi Kahraman, İbrahim Büyükak, Metin Keçeci, Metin Yıldız, Murat Eken, Nazmi Karaman, Neşe Sayles, Oğuzhan Koç, Pelin Öztekin, Şahin Irmak, Şevket Süha Tezel, Zeynep Koçak.

Hepsi ne kadar tanıdık değil mi? Yine mi bir şey yok? O zaman Yılmaz Erdoğan diyorum!

Hatırladınız ve siz de özlediniz değil mi?

*

BKM Mutfak’ta pişen sonrasında biz izleyicilere düşen en güzel tatlardan biri olarak Çok Güzel Hareketler Bunlar, Türkiye televizyon tarihinde yerini aldı. Ben de naçizane, en sevdiğim, hala arada açıp açıp izlediğim skeçlerden bir liste hazırladım. Listeyi devam ettirmek isteyenleri yorum kısmına davet ediyorum. ^^
 
Skeçleri izlemek için bir sonraki sayfaya geçiniz…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER