Bodrum Masalı: Kafamda deli sorular

Bodrum Masalı: Kafamda deli sorular
Herkesin morali bozukken kendini korumaya çalışma şekli farklıdır. Kimi yemek yapmaya vurur kendini, kimi yemek yemeğe. Kimi spora vurur, dağ bayır koşar, kimi durmadan müzik dinler. Benim yöntemim dizi izlemek. Bölüm bölüm, sezonlar dolusu, bilgisayarı kapattığımda etrafımdaki insanların o ekrandakilerle aynı olmadığına şaşıracak kadar çok diziyi aralıksız izlerim. Bu dizi maratonuyla etrafı görmeme hali her diziyle olmaz tabii. Sex and the City izlerim mesela, Gilmore Girls izlerim, Aşk-ı Memnu ve Şaşıfelek Çıkmazı izlerim. Grey’s Anatomy’nin birkaç bölümü vardır, illa açar onları izlerim. Son zamanlarda bunlara bir de Bodrum Masalı eklendi. Gündüz sahnelerini izliyorum açıp açıp, Bodrum’un ılık esintisi üstümden geçiyor, hayat bayram olmuş gibi bir nevi. Yazan, çeken, oynayan kim varsa teşekkür borçluyum bu iyileştirme etkisine.

Dizilerde devamlılık hastası bir kimse değilim, ‘Hani bu bölümde öyle demişlerdi bu ne şimdi?’ diye sormam, izler geçerim. Bodrum Masalı’na verdiğim kıymetten ötürü olsa gerek, bir takım sorular var kafamda. Ya izlediğim halde anlamadım, ya hiç bahsedilmedi bilmiyorum ama bunları çok merak ediyorum.


Güldük eğlendik de, dersler ne olacak?

Bu çocuklar okulu hepten bıraktı mı?

Aslı’nın İzmir’de kazanıp da hazırlık sınavından bilerek kaldığı bir üniversitesi olduğunu biliyoruz. Hazırlık sınıfında devam zorunluluğu olmamasını anlayabilirim ama arada bir sınav da mı olmaz? Su desen keman için canını vermeye hazırdı, bölümlerdir tek nota duymadık kendisinden. Ateş, Aslı ile aynı şehirde yaşama peşinde ders çalışmaya hazırdı, en son evlenmeye niyetlenirken gördük kendisini. Kelebek desen defterin kalemin yanından geçmiyor. Gerçek bir yaşlanma belirtisi göstermek pahasına söylemek zorundayım bunu, sınavda Faryalı’yı, Maya’yı sormayacaklar.


Bu kırmızı ceket bomber'mış, Sibel Arna'nın yalancısıyım

Su bu kıyafetleri nereden buluyor?

Ellerinde ne var ne yok kaybetmiş Ergüven Ailesi'nin en genç ferdi Su her zaman o kadar modaya uygun, o kadar şık giyiniyor ki, parası olsa bile o küçük kasabada kendi halinde yaşar giderken onları nereden aldığını merak ederdim. Kızımız pek güzel elbette ve ne giyse yakışıyor ama nereden bu değirmenin suyu?

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER