Kısmetse Olur: Kadının bitmeyen çilesi...

Kısmetse Olur: Kadının bitmeyen çilesi...
Kısmetse Olur yarışmacılarından Didem, evlilik yolunda olduklarını beyan ettiği damat adayı Adnan’ın ailesi ile tanışmak üzere Ankara’ya gitti. Adnan’ın ailesi Didem’le olan ilişkilerine başlangıçta aralarındaki yaş farkı sebebiyle onay vermemişlerdi. Ancak aylar geçip Adnan kararından vazgeçmeyince konu tanışma raddesine kadar geldi.

Adnan’ın annesinin Didem’e gözdağı vermek için kurduğu ‘Babasının başını öne eğdirirsen seni evlatlıktan reddedeceğim. Ölürsen de iki tane oğlum daha var’ cümlelerinin şokunu atlatamamıştım ki (bu cümleyi kurgu bir metne yazsanız bile ağır gelir, değil ki bir anne evinin bahçesinde oğlunu seven kadınla kahvaltı ederken kursun ) Adnan’ın yengesi ve Didem arasında geçen tartışmanın videosunu izlemek gafletinde bulundum. "Hareketlerinize biraz daha dikkat edin, çok yakınsınız ve çocuklarımla izlerken ben mahcup oluyorum" diye başlayan konuşma, (belirtmeye gerek bile duymuyorum ama Kısmetse Olur evinde haliyle olabilecek en büyük yakınlık sarılma, bilemedin erkeğin kadını alnından öpmesi ki bunun anlamı Caner-Tülin aşkından beri 'namusumsun'dur), Didem’in kendini savunmak için "Milyonların gözü önünde ayıpsız bir şey yaşıyoruz" cümlesini kurmak zorunda kalmasıyla devam etti. Ayıpsızlıktan kasıt elbette cinsellikti çünkü bundan daha ayıp ne olabilirdi? 

Program kurgu mu gerçek mi bilmiyorum ama hangisi olursa olsun bir kadının başka kadınlar tarafından bu kadar aşağılanmasının, zerre umursanmadan bu kadar itilip kakılmasının hiçbir türünü izleyemiyorum artık. Dilerim Didem ve Adnan kendilerini bu cendereden bir an evvel kurtarırlar. Onlara ve tüm adaylara mutlu evlilikler dilerim. İyi seyirler.  


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER