Haftalık reyting analizi: Designated Survivor, The Originals ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Designated Survivor, The Originals ve diğerleri
Amerika’da reytingleri ölçen kurum Nielsen’de yaşanan teknik aksaklıklar dolayısıyla geçtiğimiz haftanın reytingleri fazlasıyla gecikmeli geldi. Bu sayede izlediğim dizilerin sonuçlarını görmeyi bağımlılık haline getirdiğimi fark ettim. Amerika’da bile böyle saçma aksaklıklar yaşanıyorsa artık… Yakında reytinglerle oynuyorlar diye de itiraz ederiz belki.

Chicago Justice kendi yerinde gayet iyi sonuçlar alırken bu sene dramalardan yüzü bir türlü gülmeyen ABC’nin Time After Time’ı daha da düşerek iptali garantiledi. Fox’un yeni komedisi Making History de pek sevilmişe benzemiyor. Ben de ikinci bölüme bakıp diziyi bırakanlardanım. Ulusal bir kanalda kendine yer bulduğuna üç sezondur inanamadığım American Crime yine müthiş bir hikayelerle geri döndü ve yine hiç izlenmedi. Bakalım prestij uğruna daha ne kadar devam edebilecek. Ben her yeni bölüme armağan olarak bakıyorum. Yine de ABC planlama departmanını anlamak mümkün değil. Quantico zaten yerde can çekişirken bu diziye pazartesi günlerinde bir şans verilebilirdi. Jennifer Lopez’in polisiyesi Shades of Blue da yeni sezon onayını kaptı. Dizi çok izlenmese de belli ki NBC Lopez’I bünyesinde görmekten memnun.

Salı günü This Is Us ne yazık ki çok kötü bir finalle sezona veda etti. Tabii seyirci izleyeceği bölümün vasatlığından haberdar olmadığı için akın akın geldi ve diziyi bugüne kadarki en yüksek seyirci sayısı ve demo oranlarına ulaştırdı. Hemen ardından giren yeni komedi Trial & Error hali hazırda kanalda bulunan seyirciyi pek elinde tutmayı başaramadı ama yine de fena bir sonuç almadı. Ben diziyi çok sevdim, önümüzdeki hafta kendi başına alacağı sonucu çok merak ediyorum. Bu sene biteceği haberleri, henüz kesinleşmese de, dolanmaya başlayan New Girl ortalama altı oranlarla seyretmeye devam ediyor. Artık kadrosu da pahalılaştığına göre haberler doğru çıkabilir, bu sezon beni üzecek iptallerden biriyle karşı karşıya kalabiliriz.

Çarşamba günü The 100 tarihinin en düşük sonucunu aldı. Neyse ki yeni sezon siparişini zaten kapmıştı. Uzun bir ara verip geri dönen Designated Survivor da görünüşe göre kemik seyircisini oluşturmuş. ABC’nin hayal ettiği büyüklükte bir hit olmadı belki ama kanalın bu kötü yılında bu sonuçları öpüp başlarına koyuyor olmalılar.

Perşembe gününün tek heyecanı The Catch’in bir türlü toparlanamaması. ABC yöneticileri iptal haberini Shonda Rhimes’a nasıl vereceklerini kara kara düşünüyor olmalı. Bakalım kanalın kraliçesini kızdırmaya cesaret edebilecekler mi, yoksa ilişki bozulmasın diye zarar hanesini sineye mi çekecekler?

Cuma günü The Originals yeni sezonuna başladı. Açıkçası diğer günlerde yayınlanan diziler de bu oranlarla yenilenirken bunun iptale yakın olduğunu söylemekte zorlanıyorum. The Vampire Diaries de bitmişken bu evrene toptan veda etmek yerine tıpkı Angel’da olduğu gibi birkaç bilindik karakteri The Originals’a katarak daha güçlü bir şekilde yola devam etme ihtimalleri var. Denemeye değer.
Kanallar harıl harıl ne kadar vereceklerini düşünürken bizi de bir heyecan sarma vakti geldi. Her an bir yerlerden iptal ve yenileme haberleri düşüp duygularımızla oynayabilir. Takipte kalın.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER