Survivor 2017: Elma değil ayva!

Survivor 2017: Elma değil ayva!
Mirkelam Şarkıları diye bir albüm çıktı, yeni. Sevdiğimiz müzisyenler adı üstünde, Mirkelam’ın şarkılarını yeniden yorumlamışlar, haberiniz yoksa dinleyin derim. Albümde yer almayan bu şarkıda şöyle diyor: “…Adem bir müddet düşündü sonra, elma değil bu yediğimiz galiba ayva…” Düzeltmem gereken bir şey var, Adem değil ancak Sema, Serhat, Sedat, İlhan ve Furkan söyleyebilir bu sözü. Çünkü ne yapıp ettiler ve Adem’i Survivor izleyenlerin baş tacı yaptılar. 

Sedat’ın Adem’i yazmadaki ısrarı ancak bir konuda kendini göstermesini sağlar, kimse “Vovovov Sedat da sözünde durdu, her hafta Adem’i yazıyor.” diye bir anda Sedat’ı desteklemeye başlamaz. Aksine, Sedat antipatikliğine antipati katıyor, haberi yok. Sedat şimdi bu yarışmadan elense kim fark eder? Furkan'la Adem kavga etti, Survivor Panorama'da anket düzenlediler sonra, yan ekrandan. Yüzde 90'ın üzerinde Adem haklı bulundu. Çünkü neden biliyor musunuz? Adem'in bardağını dolduran çeşmeyi sonuna kadar açtınız. Ne yani, siz her şeyi yapın ama o Fatih gibi sinsin, siz ne derseniz he desin öyle mi? 

Sema, Sema, Sema… Başarılısın ama 5.3.17 buraya yazıyorum, şampiyon olamayacaksın. İlhan, Furkan, Serhat ne dediyse onu söylemiş ve Adem yazmış. Geçen haftanın birincisi, sürekli best of’ta yarışan Adem’i elemeye çıkarmak sinsiliktir, “Sıbriyi ilinsin diyi yızdım.” Yanlışşşş! Bu sene oylama sonuçları da açıklanmıyor. Ne malum Sabriye’nin Adem’den fazla oyu olmadığı? Adem bu oylamadan çıkamazsa ne iletişim ödülü kazanabileceksiniz ne de karnınızı doyurabileceksiniz. Yaz dur artık o kağıda her hafta Sabriye diye… Ama Adem elenmeyecek, neden biliyor musunuz? Kıbrıs’ta sizler full makyaj, temiz elbiselerle tribünde otururken o 1923 yazılı tişörtüyle o canlı yayında oturacak… Bunu Adem tek başına yapmayacak ama. Ellerinizin üstünde taşıya taşıya götüreceksiniz onu finale. 

Şahika neden Adem ve Sabriye’nin yanında biraz bunu irdeleyelim: Diğer taraf İlhan Mansız, müritleri ve o gruba dahil olmaya çalışan Sedat, Fatih, Pınar, Tarık topluluğu. Okulun popülerleri ve yancılar. Şahika’ya bakınca benim gördüğüm, huzuru yakalamaya çalışan pürüzsüz bir hayat. Adem ve Sabriye’ye bakıyoruz. Saf dostluk ya… Birinin diğerinden üstün olmadığı, aile onlar. Sabriye çok çok çok kötü bir yarışmacı, tamam ama insanlığı yeter. Öp barışalım diye çocuklaşan biri kötü olamaz yapmayın, her hafta gitsin diye yazıyorsunuz kız sizi neden sevsin? Oyunda kötü olduğunda hangi yarışmacı onu Adem’in uyardığı gibi uyardı? Sema kaybedince “Olsun çok iyiydin.” Sabriye kaybedince öf pöf… Niye sevsin sizi, niye dediğinizi yapsın? Ben olsam inadına odun toplamaz, bade kırmaz, coconut aramazdım. Şahika da bu yüzden bu ikilinin yanında. Kimin yanında olsun? Yere takılınca “Allah’ın sopası yok.”diye bağıran Tarık’ın yanında mı gülsün oynasın? Her şeye bağırıp çağıran Serhat ve yancı Furkan’ın mı? 

Evet, ben Adem’in avukatıyım, hakimiyim, savcısıyım. Sabriye de Adem’e güç olacak, bunu bildiğim için gittiği yere kadar, tahammüllerin tükendiği noktaya kadar kalmasını istiyorum. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER