Survivor 2017: Gelen gideni aratır mı?

Survivor 2017: Gelen gideni aratır mı?
Geçtiğimiz hafta yaşanan iki önemli gelişmeyle Survivor bir yön değiştirme eşiğine geldi geldi. Bunlardan ilki elbette Eser West’in yarışmadan ayrılmasıydı. Açlığa daha fazla dayanamadığın söyledi ve kendi isteğiyle adadan ayrıldı.

Eser’i Kısmetse Olur’dan beri izleyen herkes gibi ruh halinin ne kadar iniş çıkışlı olduğunu ve duygularını ne kadar yoğun yaşadığını biliyorum. Ada şartlarıyla kıyaslandığında aşırı konforlu denebilecek Kısmetse Olur evinde bile sinirlerinin ne kadar bozulduğunu kolaylıkla görebiliyorduk. Diğer yarışmacıların da böyle patlama anları oluyordu elbette ama Eser başkaydı. Survivor’dan ayrıldığını duyunca her ne kadar onu artık orada göremeyeceğimiz için üzüldüysem de, psikolojisi daha fazla bozulmadan normal hayatına döndüğü için de sevindim aslında. Hem SMS potansiyeli hem de yarışmalardaki başarısı ile güçlü bir final adayıydı aslında ama elbette sağlığı her şeyden önemli. Hele de teknede geçirdiği krizi izleyince artık adada olmamasının ne kadar doğru bir karar olduğunu bir kere daha anladım. Eser’e geçmiş olsun diyor ve onu kendisine daha uygun yerlerde yine izlemeyi umuyorum.


Gördüğüme sevindim
 
Gelelim adadaki diğer önemli gelişmeye. Eser’in yerine Gönüllüler Takımı’na Göz6 yarışmasından tanıdığımız Bulut geldi. Bulut, Göz6’nin iki finalistinden biriydi ve diğer finalist de bildiğiniz gibi Erdi’ydi. Evdeki rekabetlerini adada da izlemeye başlayacağımızı görmek benim için büyük mutluluk zira Erdi’nin o adanın hakimi havası ve kendini yıkılmaz SMS kralı ilan etmesi beni çok yoruyor ve sinirlendiriyor. Bulut’ta hem görmezden gelinemez bir SMS potansiyeli hem de Erdi’den çok daha fazla olduğu şimdiden net olan bir fiziksel performans şansı var. ‘Benden korkanlar hemen Bulut’a yanaştı’ türünden cümlelerini fragmanda gördük bile çünkü Erdi’ye göre dünyada her şey onunla ilgilidir. Ondan korkanlar, onu sevenler ve onu çekemeyenler olarak üçe ayrılırız. Bakalım bu hükümranlığı bozmayı Bulut başarabilecek mi? İzleyelim, görelim.

Kafamdaki deli soru notu: Bir fragmanın sonunda Bulut’ kastederek ‘Kibir ve kasvetle her yerde savaşacağım’ diyor Erdi. Kasvet kelimesinin anlamını bilmiyor olabilir mi? Ya da Bulut kasvetli bir insan mı? Anlam verebilenler aydınlatırsa sevinirim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER