Survivor 2017: Her son yeni bir başlangıçtır

Survivor 2017: Her son yeni bir başlangıçtır
Cuma günkü bölümden önce, bu hafta yayımlamak üzere paragraflarca yazı yazmıştım. Sildim, hevesim kaçtı.  Fatih’in iki haftadır gereksiz sinirlenmesinden, İlhan Mansız’ın herkesi azarlamasından falan bahsedecektim. Eser West yarışmayı izlememin %80 sebebiydi diyebilirim bu sene. Çünkü bir şeye bağlanmak için hep bir sebebiniz olur. Geometri hocanızı seversiniz, geometri dersini daha çok çalışırsınız mesela.  Eve bir şeyler almak için hep aynı markete gidersiniz çünkü bakkalla tanış olmuşsunuzdur, samimiyet kurarsınız bir süre sonra. Örnekleri çoğaltabiliriz tabii ki ama anlatmak istediğimi az çok anladınız.

Kısmetse Olur’a çok denk gelmedim, dersler çakışıyordu falan bu yüzden izlemedim sayılır ama bu sitedeki videolardan falan, bilgim elbette vardı. İlk verilen Survivor tanıtımlarını izledim, nedense o samimi geldi ve Eser’i desteklemeye karar verdim. Yarışlarda çocuğum yarışıyormuş gibi içimden dua bile ettim. Başarılı oldu, sevindim. Ödül kazandı, “İyi bugün de açlık krizi geçirmeyecek.”diye mutlu oldum. Bilemiyorum, size saçma gelir mi ama çok destekledim. Serhat Akın’la kavga etti yeri geldi hak verdim, yeri geldi “Ayıp ettin Eser!” dedim. Mesela Beşiktaşlısınızdır, takımınız maç kaybeder ve ağzınızda “Sevinmek için sevmedik.” sloganı vardır. Bu gibi işte... Tamamen aynı şey değil ama bence benzer. 

Her hafta Survivor yazacaktım, derslerim ve hayat müsaade ettikçe. Şimdi, açıkça söyleyeyim –bilmiyorum her hafta benden bu yazıyı bekleyip beklemediğinizi-   ama hevesim kaçtı. Ne yazayım ki? “İlhan Mansız acaba bu hafta kime bağırdı, kimin kalbini kırdı? Furkan acaba bu hafta kime hak verdi yine. Sedat yine niye manasız bir şeylere alındı? Sema acaba yine kimi kendinden küçük gördü? Pınar yine kime laf soktu, üste çıktı.. Erdi ile Gökhan yine kimlere altı dolu olmayan laflarla bağırdı çağırdı?” Bunlar benim izleme isteğimi körüklemiyor ama izleyeceğim işte… Çünkü alışkanlık. Şimdi kendime yeni bir taraf bulmam lazım. Bir daha bu yolları aynı hevesle yürür müyüm, belli olmaz ama Serhat Akın, Adem Kılıççı ve Berna Keklikler oyun kazandığında seviniyordum. Büyük ihtimalle onlarla ilerleyeceğim.

Şimdiii… Eser West sıradan biri değildi. Hande Yener’in Mor klibinde oynadı, Beyaz Show’a Kısmetse Olur yarışmasından çıkan tek kişi oldu. Bu konuda en ufak bir bilgim yok ama bana kalırsa, Survivor’a Eser kendi başvurmadı. Teklif edildi ona. Yürütemedi, olsun. İçimden geçen şey şu ki Eser –şimdilik- balon şöhret olarak kalmayacak. Seveni de sevmeyeni de çok ki bu gerçekten iyi. Bir nesneyi, olayı, kişiyi herkes severse de sevmezse de yanlış giden bir şeyler vardır çünkü. Fenerbahçeliler Eser’i pek sevmedi, ağır yorum yapanlar oldu ama dışarıda seveceklerdir belki? Hayat herkes için güzel gidiyorsa sorun yok.. Başlıkta da yazdığım gibi her son yeni bir başlangıçtır. Belki de Eser’in kapıları daha güzel şeylere açılacaktır. Kim bilir? BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER