İstanbullu Gelin: Kahramanlarımızı tanımaya başlarken

İstanbullu Gelin: Kahramanlarımızı tanımaya başlarken
İstanbullu Gelin’in ikinci ve üçüncü fragmanları da geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Önce ikinci fragmanı beraber izleyelim isterim.


Süreyya’nın ‘Sen hiç vazgeçmez misin, böyle her fırsatı değerlendirecek misin?’ cümleleriyle anlıyoruz ki esas adamın bu İstanbul gelinini Bursa’ya gelmeye ikna etmesi öyle çok da kolay olmamış, bolca peşinden koşma ve ikna çabası içermiş. Burada aklıma ister istemez New York’ta yaşayan bir ressam olan Bahar’ı neredeyse tek bakışıyla peşinden Asmalı Konak’a getiren, onca sert görüntüsünün altında aşırı romantik bir adam olan Seymen Ağa geldi aklıma. Üstünden yıllar geçti ve bu yıllar Özcan Deniz’in de saçlarında aklar olarak karşımızda. Fragmanda aynı zamanda her dev konağın ve başarılı iş adamının olmazsa olmazı öfkeli ve evladını korumaya yeminli bir anne var. Elbette tek başına yapmıyor bu işi, ‘Konağın kapısının eşiğini görüyorum hanımım, yüzlerce yılan var eşikte’ diye fal bakarak mevzuya harem havası katan bir ahretliği de var yanında. İpek Bilgin’in canlandırdığı anne rolüne şimdiden ikna olmakla kalmadım, ufaktan kendisinden tedirgin de oldum.


Gelelim bir öncekinden çok daha fazla hoşuma giden üçüncü fragmana. Burada Süreyya’nın günlük hayatından kesitler görüyoruz. Metroya yetişirken, bindiğinde kitap okurken, kahve alıp alelacele bir yerlere koşarken. Anlaşılan kızımız tam bir şehir kadını ve güçlü işadamımız Faruk, güzeller güzeli Süreyya’ya buralarda bir ilk görüşte aşkla vurulacak, defalarca karşılaşacakları romantik sahneler izleyeceğiz belki. Tabii bunlar olurken annesi de boş durmayacak anlaşılan ve oğluna kötü kalpli İstanbul kızı Süreyya’yı unutturmak için kendi ölçülerine cuk oturan başka bir gelin adayı bulacak. İpek ismindeki bu kızı Dilara Aksüyek’in canlandırdığını görünce çok mutlu oldum zira Merhamet’ten beri pek severim kendisini.

Fragmanları ile merak ve beklentiyi gittikçe arttıran İstanbullu Gelin’e kadar herkese iyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER