Herkes hazırsa yeni fandom takdimimdir: HakMel

Herkes hazırsa yeni fandom takdimimdir: HakMel
İki haftadır Adı Efsane’yi gözümü bile kırpmadan izliyorum. Başıma bir şey gelmeyecekse, üzerime yüklenmeyecekseniz Erdal Beşikçioğlu’nu Fiat reklamları dışında hiçbir yerde izlemedim. “Amirimin dizisi hadi izleyeyim.” demedim anlayacağınız. Gökçe Bahadır’ı severim, Kayıp Şehir’de Aysel performansına hayrandım mesela ama “Hmm Gökçe Bahadır varsa kesin izlerim.”değil benim için. Peki, neden ikinci haftadan bu kadar sevdim diziyi? Cevaplıyorum: HAKMEL!


Siz hiç aynaya bakıyor musunuz? Çok güzelsiniz diyecektim! 

Hakan ve Melis.. Sokakta, kendi ortamlarında, herhangi bir yerde karşılaşsanız dersiniz ki “Ne kadar farklı iki insan.” Öyle değil. O kadar aynılar ki. Mesela baba özlemleri… Hakan’ın babasıyla olan diyalogunun neden bu kadar uzak olduğunun derinliğine henüz inemedik ama Hakan, babasının annesini aldattığını ve başka kardeşi olduğunu biliyor belli ki. Hakan’ın bu sağlam karakterinin temelleri nasıl atıldı izlemek istiyorum. Kalkanlarını ne zaman indirecek, sert kabuklarını ne zaman kıracak çok merak ediyorum. Çünkü eminim ki bu kırılma anında Melis, Hakan’ın başını yaslayacağı omuz olacak. Melis’in, hayatının her anında babasız olduğu o kadar belli ki. Henüz, Tarık’a ne oldu da bu kadar sene bu kızları yalnız bıraktı bilmiyoruz. Hakan’ın da Melis’in de kendilerini ifade şekli aynı, sert. Dan dan dan ateş ediyorlar, Hakan babasına diyor ki “Senden baba istiyorum, vercen mi!” Melis ise “Keşke annem yerine sen ölseydin.” Aynı şey değil ama bu sevgi açlığını birbirlerinde tamamlayacaklarını izlemek için sabırsızlanıyorum şimdiden. Bir diğer benzerlik de kardeşlerine anne-baba olabilmeleri. Melis Zeynep’in annesi, Hakan da Emine’nin babası… Seni asla yalnız bırakmayacağım, diyen ve belki de sahiden Zeynep için bu kadar güçlü duran Melis ve kardeşi bir bisiklet için gözyaşı döktü diye onu gerekirse sırtında da taşıyan Hakan.. 

Şimdiye kadar kimseye aşık olmayan, aşk nedir bilmeyen Hakan ile her istediğini anında almış bir zengin “züppe”siyle sevgili olan ve bunu belki de aşk sanan Melis’in bir olma aşamalarını izlemek istiyorum. Umarım bunları sindire sindire anlatacak kadar zamanın olur Adı Efsane.. 

Melis ve Hakan’ı yeteneksiz birileri oynasa bu kadar sevmeyebilirdim. Hakkında yazı yazdığım bir çift olmayabilirdi Hakan ve Melis.  Almila Ada ve Cem Yiğit Üzümoğlu, sizi tanıdığıma çok memnun oldum.. Sayın Mine Güler, bu castı bulduğunuz için size de çok teşekkür ederim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER