Survivor 2017: Boş laf bunlar, hepsi bahane

Survivor 2017: Boş laf bunlar, hepsi bahane
Cuma günkü Survivor yayınını öyle bunalarak izledim ki size anlatamam. Ekranımın ortasında bir el ve sürekli değişik mimiklerle ulusa seslenen bir Erdi vardı. Yarışmada Erdi’den ayrı 23 kişi daha var, 1 saati ona ayırıp oyundan geri kalan 1 saati diğer yarışmacılara bölüştürmek pek adil değil bence. Erdi’nin fanatiklerine elbette saygı duyuyorum ama ben izlemeye dayanamayacağım; fakat ben gerçekten adalete çok önem veririm, o kavga esnasında Erdi yüzde yüz haklıydı. Elif kızlara da erkeklere de ekibin en iyisiymiş, istatistiği en üstteymiş ve her oyunun püf noktasını daha başlamadan çözmüş gibi kenardan taktik veriyor ya… Kim olsa Erdi’nin yerinde, ona yapılana sinirlenirdi. Tabii ki Erdi rotayı kendine çevirecek bir şeyler buldu ya, abarttı işi, tek sorun bu. Hala Erdi’yi Semih Öztürk’le kıyaslayanlar varsa bir Semih’in yavaş ama vurucu konuşmalarını bir de onun kötü bir taklidi olan kakofoniyi izlesin ve karşılaştırmayı bıraksın derim. 


Eser'in olaydaki tek yanlışı, bu tehditti. 

Bu sene desteklediklerimden biri Eser West. Serhat Akın’la olan laf dalaşında, yemin ediyorum ki tarafsız olarak Eser’e hak verdim. Furkan Sadin’e orangutan diye bağırıyor. Eser diyor ki “Bana da yaptı aynısını, gerek yok bunlara kardeşim.” Çünkü Furkan biliyorsunuz, Eser’e şarlatan ve maymun demişti. Oradan Serhat Akın, neden dalıyor da “Sen karışma.” diye bağırıyor? Eser’in hatası varsa o da yukarıdaki, fotoğraftaki cümlesi. Gereksizdi. Bu olaydan sonra iki taraf da hırslandı ve üçüncü turda birbirlerini seçtiler; kazanan Eser oldu. Ben evde “YARINA KALSA DA YANINA KALMAZ, ACI DÖNER GELİR KARMASI VAAAR!” diye bağırdım. Tamam, Serhat Fenerbahçe’nin çok saygın bir oyuncusuydu. Neden Eser’in “Boğaymış!” deyişine alındı bu kadar, gerçekten hiç anlamadım çünkü Serhat’ın lakabı bu? Belki en hassas noktası bu, bilemem tabii. Furkan da birey olmaktan çıktı artık Serhat’ın sağ kolu gibi bir şey. Eser’le olan tartışmasından sana ne Furkan? “Sıralamada birinci olmuş ama adam olsaymış.” bu cümleler sana artı puan getirmiyor Furkan, üzgünüm. 

Bu kadar olayın arasında benim yükselen yıldızım Adem. Etliye sütlüye karışmadan sevimli sevimli oyun kazanması ben dâhil birçok kişinin kalbini fethediyor bence. Sekiz kişi mor odaya meyve yemeye gitmiş, adada kalan azınlıktan biri olmasına rağmen diyor ki “Arkadaşlarıma sürpriz yaptım, balık yakaladım.” KALBİMMMMM! Dopingli haberleri çıktı, ben bunun kasıtlı olduğuna inanmıyorum çünkü bir ağrı kesicide bile bu tarz maddeler olabiliyor. Adem’e yüklenmeyin :( Sabriye’nin morali düzelsin diye onunla müzik ödülünü paylaşması da ayrı incelik. Çünkü Sabriye’nin, kameralar kapandığında Acun veya Esat Beyler ona silah dayıyor ve adada kalacaksın diye baskı kuruyorlar gibi bir hali var. Asla konuşmuyor, gülmüyor… Bitse de gitsek gibi, sıkıcı. 

Bu haftalık da düşündüklerimi yazdım, sizlerin de yorumlarını merak ediyorum, yazın buraya ve tartışalım. Görüşmek üzere. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER