Nikita biteli tam 3 yıl oldu

Nikita biteli tam 3 yıl oldu
The CW kanalının sevilen dizisi Nikita tam üç sene önce izleyicilere ve Amerikan televizyonlarına veda etti.

Yayın hayatına 9 Eylül 2010 tarihinde başlayan dram/casusluk/psikolojik gerilim türündeki yapım, 90'lı yıllarda ekrana gelen "La Femme Nikita" adlı dizinin televizyona yeniden uyarlanmış olan versiyonuydu. Joel Surnow tarafından yaratılan ve Craig Silverstein'ın geliştirdiği dizinin oyuncu kadrosunda Maggie Q (Nikita Mears), Lyndsy Fonseca (Alexandra "Alex" Udinov), Shane West (Michael Bishop), Aaron Stanford (Seymour Birkhoff / Lionel Peller), Melinda Clarke (Helen "Amanda" Collins), Xander Berkeley (Percival "Percy" Rose), Noah Bean (Ryan Fletcher), Tiffany Hines (Jaden), Ashton Holmes (Thom), Dillon Casey (Sean Pierce) ve Devon Sawa (Owen Elliot / Sam Matthews) gibi isimler yer alıyordu. 

Dizi, ABD hükumeti tarafından finanse edilen ve 'Division' olarak bilinen bir organizasyondan kaçan ve üç yıl boyunca saklandıktan sonra bu gizli organizasyonu çökertmek için geri dönen Nikita Mears'ın yaşadıklarını merkezine alıyordu. Ekrana geldiği süre boyunca aksiyon dozu hep zirvede olan başarılı yapımın konusu ise şöyleydi:

Oversight olarak adlandırılan bir organizasyon tarafından yaratılan ve denetlenen Division; casusluk, sabotaj ve suikast gibi karanlık operasyonlardan sorumludur. Nikita sorunlu bir genç kızken başından kötü bir olay geçer ve Division tarafından kurtarılır. Nikita'ya ikinci bir şans verildiği ve bundan böyle ülkesine hizmet edebileceği söylenir. Ancak Division'ın esas amacı Nikita'yı bir casus/kiralık katil olarak yetiştirmektir. Bu gerçekten bihaber olan Nikita, en çok güvendiği insanlar tarafından ihanete uğrayacaktır.

Çekimleri Kanada'da gerçekleştirilmiş olan Nikita, toplamda dört sezon ve 73 bölümden oluşuyor. Müzikleri David E. Russo'ya ait olan yapımın People's Choice Awards, Teen Choice Awards ve 63. Primetime Emmy Awards gibi adaylıkları bulunuyor. Dizi, 2011 yılında Teen Choice Awards'da aktör Shane West'e aksiyon dalında "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazandırdı. 

Nikita, 27 Aralık 2013 tarihinde senaryosu Albert Kim & Carlos Coto ikilisi tarafından yazılan ve Eagle Egilsson'ın yönettiği "Cancelled" adlı bölümle ekranlara veda etti. Diziyi hatırlamak için yazının devamında yer alan tanıtım fragmanına göz atabilirsiniz.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER