İşte Benim Stilim: Ablan sıkıcı bebeğim

İşte Benim Stilim: Ablan sıkıcı bebeğim
TV8’in geleneksel programlarından İşte Benim Stilim’in yeni sezonu geçtiğimiz hafta başladı. Programı her zamanki gibi Öykü Serter sunarken, jüri de geçtiğimiz sezonlardan da bildiğimiz gibi Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez. Bu sezon bir de eleme gecelerinde misafir jüri olarak sosyal medya fenomeni Kerimcan Durmaz’ı görüyoruz.

Kerimcan Durmaz’ı Snapchat’ten sürekli takip eden ve onu izlerken çok eğlenen birisiyim normal şartlarda ancak maalesef İşte Benim Stilim’de kendisini izlediğim ilk bölüm için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bildiğimiz halinden çok uzak ve sessiz bir Kerimcan Durmaz vardı ekranda. Elbette ilk televizyon deneyimi olması, uzun süredir yayınlanan ve birbirini tanıyan bir ekiple olması gibi etkenler de var ama yine de program çekimleri sırasında attığı snap’lerde bile çok daha neşeli olduğu düşünülürse taşın yerinde ağır olduğunu iddia eden atalara inanası geliyor insanın. Bir de her şey o kadar kurgulanmış ki, ancak olayları bir miktar kendi akışına bırakırsan çıkabilecek o enerji yok programda. Kerimcan Durmaz Nurella’nın yanına oturacak, köşede gıybet yapıp kızları çekiştirecekler, arada ‘Ablan star bebeğim’ ve ‘Olaayyy’ diye bağıracaklar (reklama gireceği için ‘Lobutennn’ diye bağırılamayacak maalesef) ve biz çok eğleneceğiz. Olmuyor işte.

Aslında sadece Kerimcan Durmaz’la da ilgili olmayan bir durağanlık var bu sezonda. Bir kere kızlar çok kurulup gelmiş. Bu aslında var olmayan ‘kurulmak’ tabirini sevmiyorum ama kızların hareketleri de zaten çok gerçeküstü, o yüzden başka bir kelime bulamadım. Kızların her biri eski sezonları ezberlemiş ve daha ilk bölümden ‘Tatlımmm, seni anlıyorum ama çok çirkinsin’ deyip duruyorlar birbirlerine. Tamam, bir moda programı izlemediğimizin farkındayım ama bu kadar da çirkeflik üstüne saatler kurmak beni yoruyor. Öykü Serter ve jüride bile görüyorum artık bu sıkılmışlığı. Kızların her biri o kadar minik fenomen adayları ki, başka tek bir fenomene bile yer kalmamış. Kızları çekiştirip dedikodu yapmak mı? Kızlar zaten o kadar kavgacı ki jüri ancak ‘Sakin olun, sessiz olun’ gibi nöbetçi öğretmen olabiliyor.

Sonuç olarak Kerimcan Durmaz’ı snap’lerinden takip etmeye devam eder, yarışmacı arkadaşlara bu sezonda da başarılar dilerim. İyi seyirler. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER