Ayın Starı Kuşağı, bu ay Anthony Hopkins'i ağırlıyor

Ayın Starı Kuşağı, bu ay Anthony Hopkins'i ağırlıyor
Digiturk, kasım ayında efsanevi bir ismi sinemaseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Moviemax Stars HD'nin "Ayın Starı Kuşağı"na bu ay usta oyuncu Anthony Hopkins konuk oluyor. 

Tam adı Philip Anthony Hopkins olan 31 Aralık 1937 Galler doğumlu aktör, beyaz perdeye ilk kez 1968 yılında I. Richard rolünü canlandırdığı The Lion in Winter filmiyle adım attı. Hopkins'e kariyerinin ilk ve tek Oscar'ını kazandıran The Silence of the Lambs filmindeki Hannibal Lecter rolü ise pek çok mecrada hala gelmiş geçmiş en iyi kötü adam rolü olarak kabul ediliyor. 

Hopkins, sanat hayatı boyunca Alfred Hitchcock, Richard Nixon, John Quincy Adams, Charles Dickens, Adolf Hitler, Yitzhak Rabin, Pablo Picasso ve C.S. Lewis gibi çok önemli tarihi figürlere hayat verdi. II. Elizabeth tarafından 1993 yılında sanata yaptığı hizmetlerden ötürü şövalye ilan edilen Hopkins'in Oscar ödülünün yanı sıra Bafta, Emmy ve Cecil B. DeMille ödülleri de bulunuyor. Sanatçının dikkat çeken filmleri arasında The Mask of Zorro, The Bounty, Meet Joe Black, The Elephant Man, Magic, 84 Charing Cross Road, Bram Stoker's Dracula, Legends of the Fall, Thor, The Remains of the Day, Nixon, The World's Fastest Indian, Instinct ve Fracture'ı sayabiliriz. 

Moviemax Premier HD,  kasım ayı boyunca ekrana getireceği Anthony Hopkins özel seçkisiyle izleyicilere görsel bir şölen yaratmayı amaçlıyor. İsterseniz "Ayın Starı Kuşağı" için hazırlanan bu özel listede hangi filmlerin yer aldığına şöyle bir göz atalım.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER