Entertainer: Hayallerimizi kim yönetiyor?

Entertainer: Hayallerimizi kim yönetiyor?
Ekranda gördüğümüz kişi ya da kişilere hayran olmak… Belki bir gruba ait olmak isteme güdüsü, belki de hormonlarımız ile alakalıdır. Bilemiyorum. Bilemediğim bir şey daha var ki; onlar kendilerini hayran bırakacak yükseğe çıkana kadar neler yaşadıkları, ışıklar kapanıp da herkes evine gittiğinde onların neler hissettiği.

Ekranda gördüğüm her şeyin belki de o kadar renkli olmadığını, oraya çıkana kadar akıtılan kan, ter ve gözyaşını anlamak için: Entertainer

***

Bu edebiyatı yapmak istemiyorum ama her şeyi hızlı üretiyoruz, hızlı tüketiyoruz. Yiyeceklerimizden tutunda eşyalarımıza, dinlediğimiz müzikten duygularımıza kadar. Hepsi bir varken birden yok oluyor.
 
Tüketmek, hayran olmak, ayağa kalkmak dedim. Bunların her birini Neden Entertainer dizisini izlediğimi birkaç madde ile açıklamak için söyledim. İşte benim Entertainer izlemem için geçerli sebeplerim:

1-On sekiz bölüm, iki hikâye

Her akşam iki saatten fazla süren diziler bittiğinde “Ne anlattı şimdi bu bölümde?” diye kendi kendimize sorarken Entertainer ile birbirine bağlı iki farklı hikâyeyi anlatılıyor. Henüz izlememiş olanlar için anlatıp spoiler vermek istemiyorum. O yüzden siz bu maddeyi okuduktan sonra hemen unutun. ^^

2-Müzikler

Entertainer, zaten hikayesi gereği müzik-eğlence dünyasında geçiyor. Konuyla ilgili beklentim de diziyi izlediğim ilk andan itibaren çok yukardaydı. Hatta bir ara nasıl uçtuysam “Ji Sung da bir şeyler mırıldanır mı?” diye düşünmedim değil. Ji Sung bir şeyler mırıldanmadı ama CNBlue’nun bateristi, Jo Ha Neul  karakterine de hayat veren Kang Min Hyuk’un sesinden dinlediğim iki güzel parça yetti de arttı bile. (Merak edenler için yazının sonuna bir tanesini ekleyeceğim.)

3-En yükseğe yükselmek için en sert düşüşünü gerçekleştir!

Hayat bu! Emekleriz, yürürüz, koşarız, düşeriz, kalkarız, tekrar koşarız. Hatta bazen düştüğümüzü bile anlamayız. Ama hepsi var olmaya dair, değil mi? Entertainer dizisinde Ji Sung’un canlandırdığı Shin Suk Ho karakterini, karakterin yeniden ayağa kalkma çabasını, ayağa kalkarken yaşadıklarını, aklımın bir yerlerine not ettim. İstemek, çalışmak, yoğunlaşmak… Gün içinde dahi lazım oluyor.
 
4-Aşk ile hayranlık arasındaki o ince çizgi

Entertainer dizisinde en çok hoşuma giden ayrıntılardan biri de Shin Suk Ho ve Jo Ha Neul ile Jung Geu Rin’in (Lee Hye Ri) ilişkilerinin işleniş şekli oldu. Dizisinin romantik teması ne ağır dram ne de aşırı gelgitli bir şekilde işlenmiş. Tam kararında ve çok seviyeli. (Spoiler) Özellikle Jung Geu Rin ve Shin Suk Ho arasındaki elektriğin aşk mı yoksa hayranlık mı olduğunu dizisinin ilk dakikadan son dakikaya kadar düşündüren senaryo kalp ben! 

5-Hayatımızın öncelikleri

Aslında bu madde ucundan kenarından bir önceki “Aşk ile hayranlık arasındaki o ince çizgi” maddesiyle birazcık birbirine değiyor.  Herkesin hayatında bir öncelik sırası vardır elbette. Peki, bu öncelikler kime göre, neye göre belirleniyor? Hayallerimizi kim yönetiyor? Tam bu noktada Shin Suk Ho ve Jo Ha Neul’ı düşünüyorum. Yapmak istedikleri, kovaladıkları, hayalleri, sandıkları, yanıldıkları…

Gerçeğe bu kadar yakın kurgu dünyaları seviyorum. Entertainer dizisini beni bu kadar içine almasının nedeni de bu sanırım!

Yukarıda da (ve her zaman olduğu gibi) yorumun sonuna diziden bir parça ve dizinin fragmanını bırakıyorum.

İzleyecek olan herkese şimdiden iyi seyirler!

Yönetmen: Hong Sung Chang 
Senaryo: Yoo Young Ah
Kanal: SBS
Bölüm Sayısı: 18
Tür: Romantik-Komedi, Dram
Yayınladığı Tarihler: 20 Nisan – 16 Haziran 2016

Kang Min Hyuk -  I see you (Entertainer OST)

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER