7. Sezon Öncesi The Walking Dead Hakkında Bilinmesi Gerekenler

7. Sezon Öncesi The Walking Dead Hakkında Bilinmesi Gerekenler
AMC kanalının fenomen dizisi The Walking Dead, yedinci sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Hikayesi Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard 'ın aynı adlı çizgi romanına dayanan ve Frank Darabont tarafından geliştirilen yapım, Amerika yayınından tam 24 saat sonra FX kanalında izleyicilerle buluşuyor.

Geçtiğimiz sezonda Negan'ın Rick ve ekibiyle yüzleşmesine tanık olmuş ve bilinmezliklerle dolu, heyecan verici bir finalle altıncı sezonu noktalamıştık. Yeni bölüme saatler kala, yeni sezonda bizleri nelerin beklediğine şöyle bir göz atalım.

* Yeni sezonla birlikte sevdiğimiz karakterlerden birine veda etmek zorunda kalacağız. Hatırlarsanız, kötü adamımız Negan, yegane dostu "Lucille" ile birlikte ekibimizin karşısına dikilmiş ve içlerinden birini öldürmüştü. Kimliğini henüz bilemediğimiz bu kişi Rick, Maggie, Glenn, Michonne, Daryl, Eugene, Carl, Sasha, Aaron, Rosita ya da Abraham olabilir. Kendinizi şimdiden hazırlasanız iyi olur, çünkü sezonun ilk bölümüyle birlikte bizi duygu dolu dakikalar bekliyor. (Ölü sayısı beklediğinizden de fazla olabilir!)

* Sezonun kötü adamı Negan'a Grey's Anatomy ve Supernatural dizilerinden de tanıdığımız bir isim olan Jeffrey Dean Morgan hayat veriyor. Yeni sezon öncesi kendisiyle gerçekleştirilen röportajlarda Morgan, ilk kez herkesin nefret edeceğini bildiği bir karakteri canlandırdığını ve bu yüzden heyecanlı olduğunu dile getiriyor. Hem çizgi romanların hem de dizinin uzun zamandır hayranı olan Morgan'ın Negan rolü için oldukça sağlam fikirleri var gibi görünüyor. Yani herkesin aklına kazınacak bir performans sergileyeceğini söylemek mümkün.

* Yeni bölümlerde Rick ve ekibinin öz güveninin tamamen yerle bir olduğuna tanık olacağız. Negan tarafından boyunduruk altına alınan ekip, eski hallerine dönmekte zorluk çekecekler. Kısacası karakterlerimiz açısından daha depresif bir sezon bizi bekliyor.

* Kurtarıcılar, bu sezonda ekibin uğraşmak zorunda kalacağı tek tehdit olmayacak. (Kral Ezekiel ve kaplanı Shiva'ya merhaba deyin!)

* Carl ve Negan arasındaki tuhaf ilişki, yeni sezona tıpkı çizgi romandaki haliyle yansıyabilir. Şimdilik bu ilişkinin ne kadar derinine inileceğini kestiremesek de sezon boyunca bu ikiliyi sık sık yan yana görebiliriz.

* Sezonun ilk bölümü "The Day Will Come When You Won't Be" adını taşıyor. Senaryosunu Scott M. Gimple'ın yazdığı bölümün yönetmenliğini ise Greg Nicotero üstleniyor.

* The Walking Dead, yedinci sezon başlamadan sekizinci sezon onayını almayı başardı. Yani macera önümüzdeki sene de tam gaz devam edecek.

The Walking Dead, yedinci sezonun ilk bölümüyle bu akşam saat: 21.30'da FX ekranlarında olacak. Sakın kaçırmayın!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER