Mavi gözlü güzel kadın: Hülya Avşar

Mavi gözlü güzel kadın: Hülya Avşar
Ekranda görmediğimiz zaman yadırgayacağımız nadir insanlardan biri Hülya Avşar. O kadar uzun zamandır sinema ve televizyonla iç içe ki, bir dönem ortadan kaybolduğunda merak ediyoruz onu ve her seferinde bambaşka bir şekilde çıkıyor karşımıza. Yaş aldıkça daha bir enerjik daha bir canlı görüyoruz namı diğer Avşar kızı’nı.

Bulvar Gazetesi’nin düzenlediği Kainat Güzellik Yarışması ile başladı yolculuğu. Oyunculuk adına ilk adımı İntibah’ta atsa da Salih Güney ve Fikret Hakan’la birlikte rol aldığı Haram, kariyerinin başlangıcında önemli bir yere sahip. Her dönemde kimsenin cesaret edemediği karakterleri canlandırdı. 2010 yılında Beren Saat’in rol aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinin 1986 yılındaki sinema filminde Fatmagül karakterini canlandırdı.Cihan Ünal ile başrollerini paylaştığı Kadın İsterse dizisinde Canan karakteri üzerinden pek çok kadının hayatını değiştirecek toplumsal mesajlara yer verildi. Onu son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde Safiye Sultan rolü ile izledik.

Sadece yarışma birinciliği ve oyunculukla da yetinmedi. Şarkı da söyledi. Birçoğumuz elimize annemizin saç fırçasını ya da bir parfüm şişesini alıp Hülya Avşar şarkılarıyla evdekilere mini konserler verdik, o şarkıları ezbere biliyoruz, inkar edilemez bir konu bu. Hangi yaştan insan dinliyor olursa olsun “Sensiz Kaldım” duyulduğunda bilmediği bir aşkın ıstırabını yaşar, “Sevdim”deki siyah elbisesini Angelina Jolie’nin ödül töreni için çaldığını da biliyoruz şimdi, kimse kimseyi kandırmasın(!), dertli gönüllerin dermanı olarak “Yar senin derdin ne?” diye sormayı da onunla öğrendik.


Yazı devam ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER