Busan One Asia Festival: One Asia K-Pop Concert "Super Stage"

Busan One Asia Festival: One Asia K-Pop Concert
Döndüm… Ancak gerek Busan One Asia Festival’i gerekse Güney Kore’de yaşadıklarımı sizlerle paylamaya kaldığım yerden devam edeceğim. İlk sırada tabii ki Busan One Asia Festival: One Asia K-Pop Concert “3 Stages” etkinliğinin üçüncü ayağı var.

(Yolculuk ve açılış konseri gözlemlerimi BURADAN ; One Asia K-Pop Concert’in ilk konserini ise BURADAN okuyabilirsiniz.)

***

Busan One Asia Festival: One Asia K-Pop Concert "Super Stage" konseri için yine BEXCO'dayım. Ve yine erken gittim. Hatta o gün, kaldığım otelden o kadar erken ayrıldım ki... Bunun çok özel ve anlamlı bir sebebi var. Yeri değil ancak kısaca bahsetmek istiyorum. 4 Ekim 2016, Salı günü sabahtan Busan'da bulunan Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal Mezarlığı'nı ziyaret ettim. Busan'a kadar gitmişken Kore Savaşı sırasında hayatını kaybetmiş olan askerlerimizi ziyeret etmeden, onlara minnattarlığımı sunmadan olmazdı. Birleşmiş Milletler Kore Anıtsal Mezarlığı başta olmak üzere birçok gözlemimi ayrıca Ranini.Tv sayfalarına dökeceğim. Bunun için takipte kalmanız yeterli.^^

***

Çok konuyu dağıtmadan asıl işimiz olan Busan One Asia Festival kapsamında gerçekleşen One Asia K-Pop Concert "Super Stage" konserini izlemek üzere BEXCO'ya vardığımı söylemiştim, evet! One Asia K-Pop Concert "Super Stage" konserlerinin son misafirleri sahneye çıkış sırasına göre ASTRO, DIA, KNK, Song Ji Eun ve T-ARA'ydı. Birçok hayran grubu erken saatlerden itibaren BEXCO'nun önünde yerini almış, içeri girmeyi bekliyordu. Onlar beklerken ben ise Türkiye'den gelen tek basın mensubu olarak basın kartım ve atıştırmalıklarım ile birlikte yerime geçtim.

Bu sefer "Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım!" ^^

Daha kimsecikler yok!

***

ASTRO… Genç, dinamik, enerjik, yerinde duramayan grupları seviyorum. ASTRO da onlardan birisi. İlk sırada sahneye çıkan grup gerek Güney Kore’de gerekse başta Asya ülkeleri olmak üzere K-Pop dinleyen gruplar arasında oldukça seviliyor. Nasıl sevilmesin?! Açın bir ASTRO videosu kapatın müziğin sesi, ekranda gördüğünüz performans bile ASTRO’yu sevmek için başlı başına bir neden.

"Sen neden bahsediyorsun?" diyenler için fikir vermesi açışından bir kaç videoyu da ekliyorum. Umarım yardımcı olur. İşte ASTRO:

ASTRO-Cat's Eye:

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER