Yazıyor, söylüyor, oynuyor: Cemal Hünal

Yazıyor, söylüyor, oynuyor: Cemal Hünal
Bir dönem hanımlar arasında havuçlu tarçınlı keki meşhur eden, “Kendimi ilişkilere adayamam, bağlanamıyorum, Issız adamım kızım ben!” cümlesinin hayatımıza girmesini sağlamış, seyir keyfi yüksek oyunculardan biri Cemal Hünal.

Küçükken astımı olduğu için kitaplarla büyümüş ama bu onun yaramazlığına engel olmamış. Annesi veli toplantılarından hep ağlayarak dönermiş bu yüzden. O zamanlarda en büyük hayali zoolog veya oyuncu olmakmış. Kardeşi ile birlikte kısa filmler çekermiş. Madencilik ve milletvekilliği yapmış dedesi ile aynı ismi paylaşıyormuş. Dedesi sayesinde hep doğa ile iç içe büyümüş.

Ailesinin ona sağladığı imkanlar ve yaşam koşulları dışında oyuncu olmasındaki en önemli nokta atlar ve Çağan Irmak’mış. Ulak filminde binicilik deneyimi olması ona büyük öncelik sağlamış. Rol aldığı yapımlarda at bindiğinde iki hayalini birden gerçekleştirmiş olmanın en büyük şansı olduğunu ve iyi bir oyuncu olmanın en önemli şartının iyi dinlemek olduğunu düşünüyormuş. 

Sinema oyunculuğunu tiyatro oyunculuğuna terci etmesinin sebebi, aklına bir fikir geldiğinde onu karakterine katabilme ve değiştirebilmenin daha hızlı gerçekleşmesiymiş. Kardeşi ile birlikte bir yapım şirketi kurup çizgi filmler tasarlamışlar.

Şarkı söylemeyi ve gitar çalmayı çok seviyormuş. Kazım Koyuncu’nun onuncu ölüm yıldönümünde düzenlenen anma gecesinde sahne almış ve Gelevera Deresi’ni seslendirmiş.


Biraz da yer aldığı yapımlara göz atalım...

Onu ekranlarımızda ilk kez 2007 yılında Şebnem Çıtak ve Gül Dirican'ın yazdığı, Cevdet Mercan'ın yönettiği Asi dizisi ile gördük. Daha sonra Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Ulak filminde Ulak İbrahim rolü ile karşımıza çıktı. Issız Adam, Kış Masalı, Romantik Komedi, Ayaz, Adanalı, Tatar Ramazan, gibi yapımlarda yer aldı. Son olarak Paramparça dizisinde Alper rolü ile karşımızdaydı.

Hadi gelin hep birlikte Cemal Hünal'ın içinde bulunduğu 5 yapıma daha yakından bakalım.^^


Yazı devam ediyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER