Gerçek kötülerden bile kötü: Uzay

Gerçek kötülerden bile kötü: Uzay
Uzun zamandır hasretini çektiğim bir dizi karakterini nihayet Bodrum Masalı’nda buldum. Eski Türk filmleri ayarında, kör kör parmağım gözüme, ‘Yok artık bunu da dememiştir’ raddesinde bir kötü olan Uzay’dan bahsediyorum elbette. Serhan Onat’ın canlandırdığı karakter, feleğin sillesini yemiş Ergüven gençlerine hayatı zindan etmeyi kendisine yaşam amacı edinmiş bir liseli. Özellikle Ateş Ergüven- onun deyişiyle Ateş Prens- Uzay’ın baş düşmanı. Bu düşmanlığın en belirgin sebebi Ateş ve Uzay’ın aynı kıza âşık olmalarıymış gibi görünse de mevzu her zaman olduğu gibi bundan çok daha derin.


Sizi tabii ki unutmadım

Şimdiki gençler bilmez ama eskiden Scooby Doo’nun başrollerde olduğu Laff-a-Lympics olimpiyatlarını izler dururduk. Yarışmalara katılan naif takımların yanı sıra bir takım vardı ki onların kaybedeceğini her zaman bilirdik çünkü onlar Gerçek Kötüler’di ve çizgi filmlerde kötüler daima kaybeder. İşte Uzay’ı izlerken aklıma onlar geliyor çünkü bu kadar katıksız kötülük kime daha çok yakışabilir?

Kötülerin hiç kazanamadığı tek yer çizgi filmler maalesef, o yüzden Uzay da istediklerini elde etmek için sıklıkla imkân buluyor. Karşısındaki insanların düştüğü durumdan ve geçici de olsa acizliklerinden o kadar güzel faydalanıyor ki entrikası bitmesin istiyorsunuz. Sevdiği kız Alara’yı kendi elleriyle baş düşmanı Ateş’in evine götürürken ‘Ne kadar fakir yerler buralar, aşımızı da olmadık’ diyebilecek kadar kendinden emin bir kötülüğü ve o fakirliğin şu an kendisi bile farkında olmasa da Alara’yı o aşktan soğutacağını ondan önce görebilecek kadar ince zekâ sahibi birisi Uzay. Gel de sevme.

Bir yanıyla Med Cezir’deki Orkun’u hatırlatsa da Uzay’ın karanlığı yine de çok kendine özgü. Onca zenginliğin içinde pek de sevmediği üvey babası ile yaşadığı hayatına dair daha çok şey öğrendikçe onu daha iyi anlayacağız elbette ama şu an onun da kimse tarafından anlaşılmak gibi bir derdi olmaması çok hoşuma gidiyor. Derdi Ateş’i madara edip üstüne de bonus olarak Alara’yı almak şimdilik. Bakalım başarabilecek mi?

Uzay’ın kötülüklerini merakla izliyor, daha nicelerini heyecanla bekliyorum. İyi seyirler dilerim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER