Quarry: Bir Adamın Dibe Çöküş Hikayesi

Quarry: Bir Adamın Dibe Çöküş Hikayesi
- Kim olduğumu biliyor musun?
- Televizyon, gazete ya da Otis Redding Plakları?

"Quarry" ile birlikte 70'li yıllarda, Vietnam Savaşı'nın son dönemlerinde buluyoruz kendimizi bir anda. O nostaljik atmosfer ve arka fonda çalan muhteşem müzikler... Renkler mat ve tam da o dönemin havasını vurguluyor. Ve böylece Mac Conway'in yavaş yavaş dibe çöküş hikayesine kapılıveriyoruz...

Denizci asker Mac Conway, Vietnam Savaşı'nın ardından Memphis'e döner. Evine ve karısına dönmenin mutluluğunu yaşayan Conway, başına neler geleceğinden habersizdir. Halk, ülkenin dört bir yanında savaşı protesto etmektedir ve yaşanan yıkıcı olayların sorumlusu olarak da Amerikan askerlerini görürler. Conway'in dönüşü, herkes tarafından tepkiyle karşılanır, hatta sevdikleri bile Conway'i dışlamaya başlar. Bu travmatik durumu atlatmakta zorluk çeken Conway, git gide dibe batmaktadır. Mississipi Nehri boyunca uzanan bir yozlaşma ve cinayet ağının pençesine kapılan kahramanımız, artık bir tetikçi olmuştur.

Dizinin başrolünde "24", "The O.C." ve "Prometheus" gibi yapımlardan tanıdığımız Logan Marshall-Green yer alıyor. Marshall-Green, güçlü performansıyla Conway'in yaşadığı çaresizliği izleyiciye başarıyla aktarıyor. Özellikle dizinin ilk bölümünde, tamirhanede geçen sahnede Conway'in depresif ruh halini birebir hissedebiliyorsunuz. Ayrıca dizide Logan Marshall-Green'e eşlik eden Jodi Balfour, Damon Herriman, Edoardo Ballerini ve Nikki Amuka-Bird gibi isimler de ortalamanın üzerindeki oyunculuklarıyla göz dolduruyor.

Max Allen Collins'in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan yapımın senaristliğini Michael D. Fuller ve Graham Gordy üstlenirken dizinin yönetmen koltuğunda ise Greg Yaitanes yer alıyor. Amerika'da Cinemax kanalında ekrana gelen yapımın ilk sezonu ise 8 bölümden oluşuyor.

Quarry'i diğer dizilerden farklı kılan nokta sadece müzikleri ya da 70'lerin atmosferini başarılı bir şekilde yansıtması değil. Aynı zamanda başarılı kurgusu ve izleyicide merak unsuru yaratması da önemli bir etken. Suç, macera, cinayet, gerilim, gizem ve karmaşık ilişkilere değinen yapım, daha ilk dakikalardan sizi ekran başına kilitlemeyi beceriyor. 

Quarry, yeni bölümleriyle her cuma Dizimax Vice kanalında ekrana geliyor. Yazının devamında ilk sezona ait tanıtım videosunu bulabilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER