Kahkaha krizlerinin sebebi: Şahin Irmak

Kahkaha krizlerinin sebebi: Şahin Irmak
Ekranda gördüğümüz zaman bile, istemsizce gülümsememize sebep olan bir hali var.... Bu belki oynadığı karakterlerden kaynaklanıyordur diye düşünecek oluyoruz ama öyle değil. Komedi için doğmuş insanlar vardır, Şahin Irmak'da o isimlerden biri.

Doğum günü için Ranini Tv yazarlarından Dilara Pamuk ile bir içerik hazırlamak istedik fakat en sevdiğimiz videoları seçmeye çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık. Bu içeriğin bir sene sonraki doğum gününe kalmadığı için şükrediyoruz. Ve "Mutlu yıllar Şahin Irmak!" diyerek başlıyoruz...

29 Eylül 1981 yılında İzmir'de doğmuş. 1996 yılında Bir Demet Tiyatro ekibi Otogargara ile İzmir'e turneye geldiklerinde Yılmaz Erdoğan ile tanışmış, bu sırada İzmir Açık Hava Tiyatrosunda teşrifatçılık yapıyormuş. Daha sonra BKM Mutfak için sınav açıldığını öğrenip İstanbul'a gitmiş. Sınavı kazanarak 2005 yılında BKM Mutfak Atölye'de Yılmaz Erdoğan ve diğer ustalardan eğitim almış. İzmir Açıkhava Tiyatrosu'nda sahneye çıkmak, orada çalışırken kurduğu bir hayalmiş. Hayatındaki en önemli anlardan biri o hayalinin gerçekleşmesi olmuş.

İşlerinden biraz bahsedecek olursak;

Yılmaz Erdoğan bir gün Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli programla çıktı karşımıza. Kadrosunda Eser Yenenler, Bülent Emrah Parlak, Zeynep Koçak, Pelin Öztekin, Gülhan Tekin, Ersin Korkut, Metin Yıldız, Oğuzhan Koç, Aydan Taş gibi isimlerin olduğu program oyuncuların yazdığı ve oynadığı skeçlerle ekranlarımıza konuk oluyordu. Bir gün bir skeçte "Hıyarlı Baba" karakteri ile tanıştık, böylece Şahin Irmak hayatımıza girdi.Büşra Pekin'in "Havuçlu Anne" karakterinin de skeçlere dahil olması ile birlikte ekran ikilisi oldular. Daha sonrasında ise birlikte "Kim O" programında yer aldılar. 

Her ne kadar biz onu Çok Güzel Hareketler’in Hıyarlı Babası olarak tanısak da o ekranlara 2002 yılında Sır Kapısı ile giriş yaptı. 2008’e kadar birçok yapımda yer aldı. Bunlardan bazıları; Tatlı Hayat, Aliye, Kurtlar Vadisi, Çemberimde Gül Oya, Avrupa Yakası, Bir Demet Tiyatro gibi dizilerdi. Daha sonra üç sene boyunca BKM’nin Çok Güzel Hareketler Bunlar kadrosunda yer alarak büyük çıkış elde etti. Ardından Aşağı Yukarı Yemişlililer, Sultan, Aldırma Gönül dizilerinde başrol oynadı. 

Bunların yanı sıra 2004 yılından beri sinemanın da içindeydi. Gönül Yarası, Beynemilel, Kutsal Damacana, Kutsal Damacana: Dracoola, Neşeli Hayat, Çok Filim Hareketler Bunlar, Entelköy Efeköy’e Karşı ve Git Başımdan filmlerinde de rol aldı.


Yazı devam ediyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER