Bir İstanbul Masalı’nın Selim Arhan’ı; Mehmet Aslantuğ

Bir İstanbul Masalı’nın Selim Arhan’ı; Mehmet Aslantuğ
Ekranlarda hiç unutulmayacak yüzler vardır. Bir ömür geçse, üstüne onlarca binlerce yapım izlense bile asla akıllardan silinmeyecek… Mehmet Aslantuğ da onlardan biri. Yüzü asla eskimeyen ve unutulmayan… Kendi yaşantısındaki tavrı ve duruşu oynadığı karakterlere de yansımış...

Öyle usul usul oynuyor ki ekranda gerçekten can veriyor karakterlere. Kayıtsız kalamıyorsunuz, izlerken büyük keyif alıyorsunuz. Yormuyor sizi; bir masal anlatır gibi dinlendiriyor. Oyunculuğun bir tempo işi olduğunun bilinciyle, metronomundaki güzel ritimle izlettiriyor kendisini.  

Bütün karakterleri çok konuşuldu fakat öyle bir karaktere can verdi ki unutulmuyor. Birçok kişinin gönlüne taht kurmuş Bir İstanbul Masalı’nın Selim Arhan’ı hakkındaki, Ranini TV yazarlarından Dilara Pamuk ile hazırladığımız yazıya geçmeden önce kendisini biraz yakından tanıyalım.

25 Eylül 1961 Samsun / Çarşamba’da tarımcılık yapan bir ailenin 5. ve son oğlu. 1978 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme fakültesinde öğrenciyken Deneme Sahneleri’nde oyunculuk yapmaya başladığı için eğitimine ara verdi. 1996 yılında eşi Arzum Onan’la evlendi, 2001 yılında ailelerine oğulları Can dahil oldu. 


#tbt 1994

Arzum Onan (@onanarzum) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()1986 yılında İsmail Güneş’in yazdığı ve Ahmet Tezcan’la birlikte yönettiği Gün Doğmadan isimli sinema filmindeki Tahir karakteri ile başlıyor oyunculuk serüveni. Başka Olur Ağaların Düğünü, Bir Kadının Anatomisi, Kurtuluş, Sıcak Saatler, Hırsız, Kapıları Açmak, Yalancı, Yengeç Sepeti, Bir İstanbul Masalı, Hanımın Çiftliği, Veda, Ben Onu Çok Sevdim, Aşkın Kokusu gibi birçok yapımda yer aldı. En son geçtiğimiz sezon Kördüğüm’ün kadrosuna Enver Bey, olarak katıldı. Detay Film’i kurması ile oyunculuğun yanı sıra Aşkın İkinci Yarısını yazıp yönetirken Sıcak Saatler'in de yönetmen koltuğunda yer aldı.

Yazı devam ediyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER