Hatırla Sevgili’nin Ahmet’i: Cansel Elçin

Hatırla Sevgili’nin Ahmet’i: Cansel Elçin
Kelebek, Kampüste Çıplak Ayaklar ve Melekleri Taşıyan Adam filmlerinin hem senaristliğini hem yönetmenliğini üstlenen Cansel Elçin benim aklımda Hatırla Sevgili’de canlandırdığı Ahmet rolü ile yer etmişti. En sevdiğim sahnelerinde geçmeden önce Cansel Elçin'i tanıyalım.

20 Eylül’de İzmir’de doğdu. İlk ve orta eğitimini Paris’te Lycée Racine’de tamamladı. Ekonomi ve sosyal bilimler eğitimi aldı. Ticaretle uğraşırken bir yandan da Fransa’nın önde gelen tiyatro okulu Ecole Florent’te eğitim gördü. Okulu derece ile bitirmesinin ardından birçok tiyatro temsilinde rol alarak tiyatro yaşantısına adım attı. 

Rol aldığı tiyatro temsillerinden birinde Ferzan Özpetek ile tanıştı ve Harem filminin kamera arkası işlerinde deneyim kazandı ve bu sayede Tomris Giritlioğlu ile tanışma fırsatı yakaladı ve Kırık Kanatlar dizisi için Türkiye’ye geldi. Biz de kendisini Hatıla Sevgili, Cennetin Çocukları, Gönülçelen, Kötü Yol, Küçük Kıyamet, 120, Ada, Aşk Tesadüfleri Sever, Kampüste Çıplak Ayaklar gibi dizi ve filmlerde izleme şansı elde ettik. 

Hatırla Sevgili, 2006-2008 yılları arasında Faruk Teber ve Ilgaz Giritlioğlu’nun yönetmenliğinde çekilen, başrollerini Beren Saat, Cansel Elçin ve Okan Yalabık’ın paylaştığı onlara Avni Yalçın, Engin Şenkan, Lale Mansur ve Ayda Aksel gibi isimlerin eşlik ettiği dizide 1960’ların sonundan 1970’lerde süren siyasi olaylar anlatılmıştır. Dizide en sevdiğim Ahmet’li sahneleri sizler için listeledim.

Hadi hep birlikte göz atalım ^^

Yazı devam ediyor..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER