Gözetlemeye doyamayanlar için: Göz6

Gözetlemeye doyamayanlar için: Göz6
TV8’in yeni yarışması Göz6 12 Eylül’de ekranlardaki yerini aldı. Survivor’ın mecburi hizmet şubesi olarak adlandırabileceğimiz yarışmada, kazanan yarışmacıların ataması Dominik’e yapılıyor ve doğrudan Survivor’da yarışmacı olma ayrıcalığını kazanıyorlar.

 8 kadın 8 erkek yarışmacının yarıştığı programın sunuculuğunu elbette Öykü Serter yapıyor. Elbette dedim zira hem TV8’de yayınlanan hem gözetleme yapacağımız bir yarışmayı Öykü Serter’den başkasının sunacağını bir an bile düşünmemiştim. Öykü Hanım bu tarz programlarda benim için bir dünya markasıdır, mevzuyla ilgili bir şikayetim varmış gibi algılansın da istemem. Kendisinin verdiği bilgiye göre programa 45000 adet başvuru olmuş. Yazıyla tekrarlayalım, kırk beş bin. Göz6 dört ay sürecek, onu kazanıp Survivor’a gidildiğini düşünürsek dört ay da o, bu da demektir ki sekiz ay boyunca eşini dostunu, çoluğunu çocuğunu görmeyeceksin ve bir şöhret ihtimali ile beliren paranın arkasından kıtalar aşacaksın. Buna gönüllü bu kadar çok insanın olması beni şaşırtmamakla beraber, şaşırmamam üzülmediğim anlamına gelmiyor tabii.


Burası iş yapar

Gelelim yarışmanın ilk bölümüne. Tam olarak ne yapılacağını Öykü Serter’den başka kimse bilmediği için olsa gerek, aşırı düşük tempolu ve sıkıcılık sınırlarını zorlar nitelikte bir başlangıç seyrettik. Yarışmacıların eve yerleşmesi, yatak kavgası, ‘Bu bile çok değişik bir tecrübe değil mi abii?’ diyen aşırı coşkulu yarışmacılar izlediğimiz bin tane gözetleme programı sonrası artık çok tanıdık, oraları geçiyorum. ‘Buzdolabında yarışmacılar için bir sürpriz var, ekmek elden su gölden yaşayamayacaklarını anlayacaklar’ diye bir gizem yarattı bir ara Öykü Hanım, hakikaten de buzdolabında yumurta, acı biber ve süt vardı sadece. Sonra ekranlardan ayda 4000 liralık sipariş verme hakları olduğunu ve siparişleri topluca vermeleri gerektiği söylendi. O zaman sürpriz bunun neresindeydi?

Dönen bir yuvarlağa renkli koli bantlarının dizildiği ilk yarışmanın tekdüzeliğinden sonra, bir Survivor klasiği olan saniye sayma oyunu oynandı. Oyunun eğlenceli kısmı Acun Ilıcalı’nın bir takım sorular sorarak sayı sayan yarışmacıların kafalarını karıştırmasıdır, bunda öyle bir şey olmadı, kim daha güzel otuza kadar sayacak diye bekledik durduk. Friends izleyen herkes bilir ki saniye sayarken araya Mississippi koyulmalıdır. 1 Mississippi, 2 Mississippi diye saymayı akıl eden bu oyunu kazanır.

Yarışmacılara ilk bakışta erkekler evinden Zeyd ve Erdi isimli yarışmacıların ilerleyen günlerde olaylara karışacağı net anlaşıldı. Zeyd bence yeni bir Tolga Taner Tarlacı (3T) olabilir. Erdi elenmemek için hep birinci olmalı çünkü arkadaşları alenen sinir oldu ona. Kızlar evinde henüz bu tarz bir çıkış yapan yarışmacı olmadı ama zaten hep öyle olur, kızlar evi ilk başta süt liman görünür, sonra çılgınca birbirine girer. İlk başta kavgalar yaşanan erkekler evi ise ilerleyen günlerde yarışmaya geldiğini unutup ‘Bunların hepsi kardeşim’ diye takılmaya başlar. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak? İzleyelim, görelim. İyi seyirler dilerim.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER