Yalancı Bahar: Kibir abidesi Rishabh ve saf Madhubala

Yalancı Bahar: Kibir abidesi Rishabh ve saf Madhubala
Bir anda çalan şarkılar, rengarenk kıyafetler ve dans eden onlarca insan… Bu üçlü sizde ne çağrıştırıyor bilemem ancak benim için tek bir cevap var; Bollywood!

Önceden sadece filmleri ile hayatımızda olan Hindistan şimdilerde ekranlarımızı uzun soluklu dizileriyle şenlendiriyor. Hint dizilerine ilgi o kadar büyük ki dizinin başrol oyuncuları Türkiye’ye geldiği zaman izdihamlar yaşanıyor.

Gündüz kuşağı ekranda hep aynı  şeyleri izlemekten sıkılan seyirci de soluğu Hint dizilerinde alıyor. Bu dizilerden bir tanesi de Yalancı Bahar.  Yeni bölümleri 21.00’da yayınlansa da gündüz kuşağı reytinglerinde ilk onda yer alıyor.

Diziden biraz bahsedecek olursak;

Yalancı Bahar / Madhubala Ek Ishq Ek Jonoon  Bollywood’un 100.yıl kutlamaları için hazırlanmış bir dizi.  Başrollerini Vivian Dsena ve Drashti Dhami’nin paylaştığı dizin 2011-2014 yılları arasında Hindistan’da yayınlanmıştır.  Dizinin  bölüm süresi 22 dakika olduğu için ülkemizde bölümler birleştirilerek paylaşılmakta.

Rishabh Mohan Kundra kibirli, insani duyguların çoğundan nasibini almamış zengin,kendini beğenmiş, şımarık ünlü bir aktördür.
Madhubala ise Rishabh’ın tam tersi bir karaktere sahiptir. Merhametli, sevecen, cana yakın ve toplum kurallarına uyan bir kızdır. Nişanlısı Mukand’a çarpıp kaçan Rishabh’ı şikayet edip onun üç gece nezarethanede kalmasını sağlar. Nezarethaneden çıktıktan sonra başına bela olan kızı bulmak ve intikamını almak için kendine söz veren Rishabh zorla da olsa Madhubala ile evlenir. Ve olaylar gelişir.

Sizleri bilmem ama ben Bollywood’u oyunculuk ve senaryo konusunda pek sevmem, eğlenceli olduğu için izleyen güruha giriyorum. Ancak diziler o kadar garip bir noktadan sizi yakalıyor ki o kötü oyuncluluklara, dublaja ve mantıksızlıklara çevrili aşırı hareketlere rağmen izletiyor kendini. Başrollerin çoğunun güzel ve iyi görünümlü olmasını yadsıyamayız tabii ki.

Yalancı Bahar / Madhubala Ek Ishq Ek Jonoon  yeni bölümleri ile her gün 20.50’de tekrar  bölümleri ile12.45’te Kanal 7’de.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER