Martin Freeman ile televizyon tarihine yolculuk

Martin Freeman ile televizyon tarihine yolculuk
"Televizyon tarihine yolculuk" köşemiz bu hafta yeniden bir İngiliz oyuncu ile devam ediyor. Şimdiye kadar bu yazı dizisinde birçok farklı oyuncuyu ele aldık ancak bu isimlerin büyük bir çoğunluğu İngilizler ya da en azından Birleşik Krallık'tan çıkmış oyuncular oldu. Joshua Jackson ile kısa süreliğine Kanada'ya gittikten sonra Martin Freeman ile yeniden İngiltere'ye dönüyoruz.

Büyük bir çoğunluğumuzun Sherlock dizisiyle tanıdığı, son zamanlarda birçok büyük bütçeli yapımda yer alan Martin Freeman, Aldershot doğumlu. Uzun zamandır da Sherlock'ta Mary Watson'a hayat veren Amanda Abbington ile birlikte. Onu şimdilerde büyük Hollywood projelerinde görmeye alışkın olsak da, onun oyunculuk kariyeri televizyonda başladı ve orada alevlendi diyebiliriz. 

The Hobbit serisinde Bilbo Baggins karakterini canlandıran oyuncu aynı zamanda Captain America: Civil War, Nativity!, The World's End, Hot Fuzz ve Shaun of the Dead gibi filmlerde de rol aldı. Gelin şimdi hep birlikte onun televizyondaki kariyerine yakından bakalım.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER