Yüksek Sosyete: Her şey bir adımla başlar

Yüksek Sosyete: Her şey bir adımla başlar
En zoru bir şeylere başlamak, bir şeylere cesaret edebilmektir. Bilinmezliklere atılan ilk adımdır başlangıçlar. Belki de bu yüzden bu hayatta yeni başlangıçlar yapmak en zor şeylerden biridir. Bir atabilsek ilk adımı, başlayabilsek yeni bir hayata belki de her şey çözülecek ama bir türlü cesaret edemeyiz ilk adımı atmaya.

Süreyya’nın ilk adımı atmaya, yeni bir başlangıç yapmaya cesaret edemeyişini izledik bu hafta. Bu bölüme kadar Süreyya’nın bu kadar gücün içinde neden Metin’e sürekli boyun eğdiğini anlayamamıştım. Bu bölüm ilk kez Süreyya’nın gerçek hislerine ve düşüncelerine tanıklık ettik. Süreyya ne kadar güçlü gözükmeye çalışırsa çalışsın içinde korku dolu bir kadın var. Şimdiye kadar sadece para kaybetmekten korkar gibi gözükse de en küçük korkusuymuş bu. Süreyya bugüne kadar hep etrafındaki erkeklerden bir şeyler beklemiş bir kadın. Kendi ayakları üzerinde hiçbir zaman durmamış, duramamış. Yeni doğmuş bir kuşun uçmaya korkması gibi korkuyor alıştığı şartlardan kopmaktan. Bediha Hanım da bunu fark ettiği için hemen onu cesaretlendirecek, uçması gerektiğini anlatacak birini buldu, Avukat Levent. 

Levent kendine has bir duruşu olan kararlı bir adam. Nihat Altınkaya’ya Levent rolü çok yakışmış. Levent’in Süreyya’nın buzdan kalkanlarını eritmesi kolay olmayacak ama eğlenceli olacak gibi duruyor. Levent’in Süreyya’yı özellikle beklettiği sahneye çok güldüm. Bu ikilinin arasında yaşanacakların Süreyya’nın taştan kalbini iyileştirmesini umuyorum çünkü her ne kadar Süreyya için üzülsem de Süreyya’nın bu bölümde de Cansu’ya davranışlarından fazlaca rahatsızım. Cansu’yu merak etmesine rağmen hiç umursamıyormuş gibi davranmasını anlayamıyorum. Kendi yaşadıklarının aynısını kızına yaşatmaya çalışıyor gibi geliyor bana. Cansu’nun eline evin anahtarlarını bırakırken bir an Metin-Süreyya sahnesi izliyormuşum gibi hissettim.

Cansu ve Kerem’in göl evinde birbirlerine kendileri hakkında yaptıkları itiraf sahnesini izlerken büyük keyif aldım. Her ne kadar ikisi de gerçek olduğunu anlamasalar da kendileri hakkındaki gerçeklerden bahsetmeleri çok güzeldi ama onun dışında Cansu ve Kerem cephesinde değişen hiçbir şey yok. Kerem adım atıyor Cansu kaçıyor sürekli bir rutin halinde devam etmeye başladı bu durum. Umarım Ece’nin Cansu ve Kerem’in arasındakileri öğrenmesiyle artık aralarındaki kovalamaca oyunundan kurtulurlar. 

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER