Nurse Jackie geçtiğimiz sene ekranlara veda etti

Nurse Jackie geçtiğimiz sene ekranlara veda etti
Hastane hayatı ile komediyi başarılı şekilde bir araya getirmeyi başaran Nurse Jackie izleyicilere elveda diyeli bir sene oldu.

Bu ilgi çeken yapımı Liz Brixius, Evan Dunsky ve Linda Wallem birlikte yaratmıştı. Yayın hayatına 2009 yılında başlayan dizinin başrolünde Edie Falco yer alıyordu. Ona Eve Best, Merritt Wever, Haaz Sleiman, Paul Schulze, Peter Facinelli, Dominic Fumusa, Anna Deavere Smith, Stephen Wallem, Ruby Jerins, Mackenzie Aladjem ve Betty Gilpin gibi başarılı isimler eşlik ediyordu.

Showtime kanalında ekrana gelen Nurse Jackie, Jackie Peyton isminde bir hemşireyi merkezine alıyordu. Güçlü idaresiyle dikkat çeken bu kadın aynı zamanda yerleşmiş gelenekleri pek umursamıyordu. Jackie hastanenin zorlu çalışma koşullarıyla her seferinde bir sorunun baş gösterdiği özel hayatını dengelemeye çabalıyordu. Onun tek zayıflığıysa Vicodin, Percocet ve Xanax gibi günü atlatmasına yardımcı olan ilaçlardı.

Nurse Jackie yayın hayatı boyunca tam 13 ödül kazandı, 80 farklı adaylık elde etmeyi başardı. Bunların arasında Emmy, BAFTA ve Altın Küre gibi bir sürü prestijli ödül organizasyonu yer alıyor. Hatta Edie Falco, Jackie Peyton karakteriyle sergilediği performans ile Emmy'de Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Amerikan televizyon tarihine adını altın harflerle yazdıran Nurse Jackie, 28 Haziran 2015'te I Say a Little Prayer isimli bölümüyle izleyicilere veda etti.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER