2016: Son zamanların en rekabetli gişe yarışı

2016: Son zamanların en rekabetli gişe yarışı
Bu yıl ilk olarak Aralık (2015) ayının son haftası vizyona giren Delibal adım atmıştı milyonlar basamağına. Ardından Ocak ayında Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Kardeşim Benim, Dedemin Fişi ve İftarlık Gazoz gibi gişede büyük umutlar vaat eden filmlerin -yalnızca bir hafta aralarla- vizyona girmesiyle sinema salonlarında boş koltuk bulmak zorlaşmıştı. 

Şubat ayında Şahan Gökbakar’ın Osman Pazarlama’sı, Mart ayında ise Şafak Sezer’in Kolpaçino 3. Devre’si derken henüz yılı yarılarken milyon basamağına adım atan nur topu gibi 7 yerli filmimiz olmuştu. Bunların haricinde gişede büyük işler başarıp, seyirciyi ‘öncelik sırasında’ arafta bırakan Küçük Esnaf, Düğün Dernek 2 Sünnet, Bizans Oyunları ve daha nicesi de sinema salonlarının doluluk oranını arttıran filmlerden olmuştu. Böylece yılın henüz yarısında satılan toplam bilet adedi de 30 milyonu aşmıştı.

Ve işin iyi yanı, ilk yarıdaki kıyasıya rekabet hız kesmeden senenin ikinci yarısında da sürecek. BKM ve TAFF PICTURES başta olmak üzere birçok yapım şirketinin yılın son aylarında vizyon şansı tanımayı planladığı filmleri açıklamasıyla ‘bu filme gidilir’ listeleri de dolmaya başladı.

* Daha vizyonuna 5-6 aydan fazla olduğu için bazı filmlerden görsel/bilgiler henüz yayınlanmadı, bu nedenle de o filmlerin yalnızca ismini not etmekte fayda var. Açıklandıkça detaylarla birlikte listeye katılacaklardır. 

*Gişe, kadro ve vizyon tarihi bilgileri boxofficeturkiye.com’dan alınmıştır. BİR BABA HİNDU 

BKM, 2015 Eylül’ünden itibaren (istisnalar hariç olmak üzere) filmlerini dağıtması için Mars Dağıtım ile el sıkışmıştı. Bu anlaşmanın meyvelerinden olan Bir Baba Hindu (program sıkışıklığı nedeniyle) Sonbahar’a ertelenmişti.

İronik bir Hint komedisi olması beklenen Bir Baba Hindu’nun, 30 Eylül 2016’da vizyona girmesi planlanıyor. Şimdilik yayınlanan teasera bakılırsa; hem kalitesiyle seyirciyi, hem de gişesiyle yapımcıyı memnun edeceğe benziyor.İKİMİZİN YERİNE 

Beyazperdede izlemeyi özlediğimiz isimlerden Nejat İşler, yeni sezonda İkimizin Yerine filmiyle dönüyor. Bu sevindirici habere ek olarak partnerinin de büyük hayran kitlesine sahip güzel oyuncu Serenay Sarıkaya olması, büyük beklentiler vaat ediyor. 18 yıl aradan sonra beyazperdeye iş yapacak olan Umut Turagay’ın yönettiği filmin 21 Ekim 2016’da vizyona girmesi planlanıyor. 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER