Survivor: Finale 3 adım kala, finalistlere yakın markaj!

Survivor: Finale 3 adım kala, finalistlere yakın markaj!

Survivor’da finale sadece birkaç gün kaldı. Arada mevsim değişti, Avrupa Kupası’nda hayal kırıklığı yaşadık, İngiltere Avrupa Birliği’nden çıktı, Merkür retrosunu da gördük yay burcundaki dolunayı da. Bütün bunlar olurken Survivor her zaman izlenmeye ve konuşulmaya devam etti. En yoğun gündemde bile Ekşi Sözlük sol frame’inde yerini kimselere kaptırmadı, Twitter’da TT listelerinden eksik olmadı. Her zaman olduğu gibi bu sene de ‘Bu ne biçim kadro, bu sene izlenmez’ yorumları arasında başlamıştı üstelik. Dört aydır yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen yarışmacıların son durumlarını final öncesi gözden geçirelim öyleyse.


Semih: Yaralı SMS Prensi

Yarışmaya Gönüllüler adasında başlayıp, Zafer’le yaşadıkları ve Zafer’in diskalifiye olmasına neden olan kavga sonrası ada hayatını Ünlüler ile birlikte sürdüren Semih, tam da final gelmiş çatmışken büyük bir sakatlık geçirdi. Operasyon için Houstan’a giden Semih’in sakatlığı nedeniyle bir hafta dokunulmaz olması ve sonrasında da SMS’e dâhil olabilmesi için adeta Survivor’ın kuralları değişti. Ütopya’dan bugüne getirdiği büyük bir hayran kitlesi olan Semih, ‘Teker teker gidecekleeer’ sloganı ile akıllara kazındı. Yarışmalarda beklenenin üstünde bir başarı gösterdiği anlar olduysa da Semih’in asıl gücü elbette izleyiciden geliyor. Nagihan ve Damla ile çıkacağı potada şansı yüksek gördüklerimizden.


Nagihan: Daimi mağdur

Yarışmanın en başarılılarından oldu sezon boyunca. Buna rağmen yarı final oyunlarını geçemeyerek Damla ve Semih ile çıkacağı SMS’e bağladı Kıbrıs hayallerini. Tabii son oyunda sakat olduğu için yenildi Damla’ya, yoksa Nagihan Karadere’yi yenmek kimin haddine? Kendi deyimiyle ‘Ancak kendisi puan kaybederse rakipleri kazanabilir.’, ve onun kaybettiği her puan da illa ki şanssızlığındandır, kadersizliğindendir, nazardandır, herkesin onu kıskanmasındandır. ‘Sekiz sayı fark atmıştım ama şansım yok, yenildim’ cümlesinde karşı tarafının sekiz sayı farkı kapatıp bir de öne geçmesini asla takdir etmeyiz Karadere dünyasında. Takım arkadaşına ‘Sana kırkından sonra Amerika gösterdik’ diyebilecek kadar acımasız, Atakan ile Amerika’ya bir kere daha gidebilmek için ‘Acun Bey n’olursunuz’ diyebilecek ve kuralların kendisi için esnemediği her ana şaşıracak kadar bencildir. Finale çıkar mı, çıkarsa kazanır mı bilemiyorum. Spor hayatında başarılar dilerim kendisine.


Atakan: Hüzünlü Avatar

Serkay’la çıktığı final oyununu kaybederek ilk yarı finalist olsa da, hem SMS potansiyeli hem oyunlardaki başarısıyla yarışmanın en iddialı şampiyonluk adaylarından biri Atakan. Ezgi’nin gidişinden beri bir miktar hüzünlü günler geçirmesine şahit olsak da, sportmenlik kavramının hakkını en çok veren yarışmacılardan biri olmayı hiç bırakmadı. Bir su oyununda geçirdiği kafa travmasıyla herkesi korkutsa da,  kısa sürede iyileşip tekrar yarışmaya döndü. Adada Nagihan’la geçirdikleri yalnız zamanlarda bile depresyona girmemesiyle benim şampiyon adayım Atakan. 


Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER