Gardırop Savaşları: Pazarlığın yeni adresi

Gardırop Savaşları: Pazarlığın yeni adresi
Ben de bakamıyorum
Gardırop Savaşları Mayıs ayından beri Fox TV’de yayında. İsmini ilk duyduğumda History Channel’daki Depo Savaşları gibi bir içerik hayal etmiştim. Orada yarışmacıların terk edilmiş depolara açık arttırmayla fiyat vermesi gibi, burada da bir takım moda eksperlerimiz terk edilmiş gardırop mezatlarına katılsa ne de hoş olurdu.


Gerektiğinde konseptlere uyan sempatik jüri

Ama Gardırop Savaşları bundan ziyade İşte Benim Stilim macerasının bir benzeri. Ayşe Brav, Gül Gölge ve Raşit Bağzıbağlı’dan oluşan jüri bundan önceki giyim kuşam yarışma jürilerinin aksine oldukça yumuşak tavırlı, karşılarındaki gencecik kızları kırmak istemeyen, verecekleri en düşük puanı bile kanaat notu diyerek mütemadiyen arttıran bir ekip, bu özelliklerini seviyorum. Modaya hâkimiyetleri konusunda hiçbir fikrim yok elbette.


Olaylar bu şahane yerde geçiyor

Program ilk başladığında yarışmacılar ormanın içindeki bir evde yaşıyor ve her biri kendi gardırobundaki parçalarla jürinin verdiği ‘günün konsepti’ne uymaya çalışıyorlardı. Her gün birinci ve ikinci seçilen yarışmacılar ertesi gün çarşıya çıkıyor ve oradan beğendikleri parçaları alıp, kalanını yine ellerindeki kıyafetlerle tamamlıyorlardı. Şimdiyse, her gün her yarışmacıya 500 lira ve iki saat verilip, o gün ekip tarafından belirlenen semt neresiyse orada bir alışveriş günü yapılıyor. Bu semtler genelde Taksim, Kadıköy ve Beşiktaş olduğu için, bir süre sonra dükkânları bile ezberlemeye başlıyoruz.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER