Prison Break 10 yaşında!

Prison Break 10 yaşında!
Bir zamanların efsane dizileri arasında sayılan Prison Break'in ilk bölümü ekrana geleli tam on yıl oldu.

Amerika'da Fox kanalında ekrana gelen diziyi bizler CNBC-e ve Star gibi kanallar sayesinde izledik. Yapımın ismi Türkçe'ye Büyük Kaçış olarak çevirilmişti. Paul Scheuring'in yarattığı dizi hikayesiyle öyle ilgi çekti ki, bir dönem herkesin konuştuğu yapım haline geldi. Prison Break'in başrollerinde Wentworth Miller ve Dominic Purcell yer alıyordu. Onlara Amaury Nolasco, Robert Knepper, Sarah Wayne Callies, Wade Williams ve William Fichtner gibi isimler eşlik ediyordu.

Tam kadro Prison Break

Michael Scofield, ağabeyinin suçsuz yere hapse girdiğine inanmaktadır. Bu sebeple sahte bir suç işleyip, aynı hapishaneye girmeyi başarır. İnşaat mühendisi olan Michael, hapishanenin planlarını tüm vücuduna dövme halinde yazdırmıştır. Vucüdundaki bilgiler yardımıyla ağabeyini hapisten kaçırmaya çabalar.

81 bölümü olan bu dizi yayında kaldığı sürede 4 ödül kazandı, 24 kere de aday gösterildi. Yaklaşık 42 ülkede yayınlanan Prison Break, önümüzdeki sezonda yeni bölümleriyle ekrana dönecek. Sevdiğimiz karakterlerin maceraları kaldığı yerden devam edecek.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER