Coupling son bulalı 12 sene oldu

Coupling son bulalı 12 sene oldu
İngiliz televizyonunun en başarılı komedi dizilerinden biri kabul edilen Coupling tam 12 sene önce bitti.

Dizi şimdilerde Doctor Who ve Sherlock gibi yapımlarla tanınan Steven Moffat tarafından yaratıldı. Hikayenin ana kahramanlarını da Jack Davenport, Gina Bellman, Sarah Alexander, Kate Isitt, Ben Miles ve Richard Coyle canlandırıyordu.

Ekip tam kadro...

28 bölüm süren yapım altı yakın sayılabilecek arkadaşın maceralarını konu ediyordu. Bu ufak grup üç kadın, üç de erkekten oluşuyordu. Doğru insanı bulma sürecini, evlilik ve bekar hayatın sorunlarını, yeni insanlarla tanışmaya dair problemleri, karşı cinsi anlamanın zorluklarını, ortak yaşama geçmede yaşananları merkezine alıyordu. Bu sebeplerden kaynaklı komik, eğlenceli, yanlış anlaşılma odaklı bir hikaye akışı sunuyordu. Burada özellikle Jeff, romantik ilişkilerdeki beceriksizliği, yaşadığı zor anlar ve olaylara karşı değişik yorumlarıyla dikkat çekiyordu. Steve ve Susan arasındaki ilişki de kadın - erkek iletişimine temel örnek olarak kullanılıyordu. Öte yandan Jane'in farklı olarak dikkat çekme çabası, Sally'nin yaşlanma korkusu, Patrick'in pek de zeki olmamasına rağmen istediğini rahat elde edebilmesi de yine diziden akılda kalan kısımlar oldu. 

Sevilen yapım ilk kez Flushed isimli bölümle 2000 senesinde ekrana geldi. Steve, Jane, Susan, Sally, Patrick ve Jeff ile tanışmamıza vesile oldu. Bu süreçte British Comedy Award ve Silver Rose gibi ödüller kazandı. Ekrana taşıdığı keyifli anların ardından 14 Haziran 2004'te 9½ Months bölümüyle son buldu. Ancak İngiliz komedisi denildiğinde hala akla gelen ilk yapımlardan biri oluyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER