Beyonce’den Efecan’a, Survivor'da bu hafta neler oldu?

Beyonce’den Efecan’a, Survivor'da bu hafta neler oldu?
Maziden bir yaprak
Survivor’ın finaline bir aydan az zaman kala, son elenen Gönüllüler takımından Efecan oldu. Damla sembol oyunları ile Kıbrıs’ı garantilediği ve İbrahim de bireysel dokunulmazlığı kazandığı için, oylama Serkay ve Efecan arasındaydı. Sürekli ‘Takımı ikimiz taşıyoruz, vay bize vaylar bize’ konuşmaları yapmalarını çok itici bulsam da, bu yakın dost olan ikiliden elenenin Serkay olmasını tercih ederdim açıkçası, Efecan ilk günden beri daha sıcak gelmişti bana. Sadece elenmekle kalmadı, oyunu hep beraber kazandıkları Beyonce konserine de gidemedi çocukcağız. Serkay’sa ‘Hayalim Beyonce konseri’ diye çıktığı yoldan, ‘Beyonce yeni bir hayran kazandı’ diye döndü. Ne mutlu ona (Hayır Serkay’a değil, elbette Beyonce’ye).


Haftanın kazananı

Beyonce’nin yeni hayranı ve haftalardır takımı sırtladığına inanan Serkay’ın oyun istatistiklerini yine TV8 Magazin Extra’nın bana verdiği yetkiye dayanarak yazmak isterim. Survivor’ın başından bu yana kazandığı oyun sayısı 114, kaybettiği oyun sayısı 98 ve başarı yüzdesi 54%. Sırtında taşıdığına inandığı arkadaşları İbrahim ve Damla ise 51% ile Serkay’ın hemen arkasında yer alıyorlar.

İki Amerika ödülünü kaybeden gönüllüler, kazandıkları Beyonce konseri ile kendilerine geldiler ve oyun kazanınca çektikleri selfie’lerden konserde de bol bol çektiler. Bu hayali selfie şakasını sempatik bulan var mı bilemiyorum ama benim çok canımı sıkıyor. Bir de bu sezon neredeyse tüm iletişim ödüllerini Gönüllüler kazandı. Son haftanın ödülü de ailelerle görüntülü konuşmaydı ve bu şansı yakalayan da Gönüllüler oldu. Çoğu Survivor’da aileler de adaya gelir ve kazanan takım onlarla bir gün geçirirdi, bu sene olmayacak galiba.


Sen tükenme, beni bitir

Gelelim Ünlüler takımına. Her zaman olduğu gibi iletişim ödülünü kaybeden takımımızda bence haftanın olayı Yunus-Nagihan kavgasıydı. Nagihan’ın birileriyle kavga etmesinin haber değeri kalmış olmasa da, Yunus’la aralarındaki konuşma dört ayın bir özeti gibiydi. Nagihan’ın ‘Kaybettiysem de ben kaybettim sefam olsun’ tavrı, normal şartlarda o kadar çok oyun kazanan bir yarışmacı için makul olabilecekken, aşırı hırslı ve bir o kadar da kendi kararlarını veremeyen ve karakterini gösteremeyen tavrı sayesinde tüyleri diken diken eden bir hale dönüştü. Bir de bir şekilde yakın durmaya çalıştığı (SMS gücünden çekindiği için olsa gerek) Semih’le konuşmaları ve Yunus nefretine destek toplama çabaları o kadar acıklı ki. En son bir kayanın üstünde Semih’e çekiştirdiği Yunus için ‘Hakaret etmediği için Yunus’la iletişimimi koparmıyorum, her zaman belirli bir çizgide sürdürüyorum çünkü herkes hakaret etmeden tartışma sürdürecek zekâda olamaz’ yanıtını alan Nagihan’ın hemen o anda ‘Ben zaten oyunlar için söylüyorum’ diye geri dönmeye çalışması o kadar hüzünlüydü ki, keşke olmasa.

Beyonce ödülünü kaybettiklerinde ‘Amerika’ya gitsek karnımız doyardı’ diyen Atakan’ı haftanın en mantıklısı seçmek istiyorum bir de müsaadenizle,  gerçek Survivor ruhu budur. Yarım ekmeğe köfte yese Beyonce’yi en önden izlemiş kadar mutlu oluyorsan meseleyi çözmüşsün demektir.

Son olarak ilk kez düzenlenen KKTC Magazin Ödülleri’nde başarı ödülü alan eski yarışmacı Tabiatın Kızı lakaplı Tuğba Özay’ı kutlar, Kıbrıs’a gitmek için illa Survivor şampiyonu olmak gerekmediğini hatırlatarak iyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER