Sex and the City başlayalı 18 yıl oldu!

Sex and the City başlayalı 18 yıl oldu!
Amerikan televizyonunun efsane işlerinden biri kabul edilen Sex and The City artık 18 yaşında!

Darren Star tarafından yaratılan bu dizi HBO kanalında ekrana geliyordu. 12 sene önce biten dizi 6 Haziran 1998 yılında başlamıştı. Sevilen yapımda başrolleri Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis ve Cynthia Nixon gibi isimler canlandırıyordu. Bu başarılı oyuncular Carrie Bradshaw, Samantha Jones, Charlotte York ve Miranda Hobbes karakterleriyle karşımıza çıkıyordu. Hepsi birbirinden farklı kişiliklere sahip bu kadınların New York şehrinde yaşadıklarına altı sene boyunca şahit olduk. 90larda kadın olmayı ve kadınların cinsellik konusundaki özgürleşmesini ele alan Sex and the City televizyonda bir anlamda devrime neden oldu diyebiliriz. Diziyle birlikte Amerikan televizyonunun kadın karakterlere yaklaşımı değişirken, hikaye akışında yaşananlar günümüzde bile geçerliliğini sürdürüyor.

Sex and the City ekibi

Sevilen yapım 2004'te final yaptı ancak Carrie ve arkadaşlarının hikayesi Sex and the City ve Sex and the City 2 filmleriyle devam etti. Günümüzde hala yeni bir sinema filmi beklentisi devam ediyor. Bunun yanında The CW kanalı The Carrie Diaries dizisiyle birlikte Carrie'nin gençlik yıllarına geri döndü. Onun New York'taki macerasının başlangıcını, lise hayatını ekrana taşıdı. Ancak yapımın ömrü kısa sürdü. Dizi iki sezonun ardından iptal edildi.

Sex and the City, 22 Şubat 2004'te An American Girl in Paris: Part Deux isimli bölümüyle son buldu fakat Amerikan televizyon tarihine ismini altın harflerle kazımayı başardı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER